• 2017-12-28

Valentine’s Blues już po raz czwarty!

Od 9 do 11 lutego 2018 roku będzie miała miejsce czwarta odsłona warszawskiego festiwalu Valentine’s Blues. Weekend wypełnią warsztaty Bluesa w parach i solo oraz Slow Dance z polskimi i zagranicznymi instruktorami, a także wieczorne bluesowe potańcówki z muzyką na żywo w wykonaniu The Blues Junkers i Christine and The Blue Drags.

Valentine’s Blues (źródło: materiały prasowe organizatora)

Valentine’s Blues (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na uczestników czeka również walentynkowa kolacja w hiszpańskim stylu, konkurs tańca bluesowego oraz pokazowa lekcja tańca Slow Balboa.

Zarówno wieczorne koncerty, jak i walentynkowa kolacja odbędą się w hiszpańskiej restauracji Bunuel przy ul. Walecznych 61 na warszawskiej Saskiej Kępie.

Piątkowy wieczór będzie powrotem do korzeni tanecznego bluesa przy akompaniamencie zafascynowanego bluesem, nowoorleańskim jazzem, swingiem i soulem kwartetu Christine and the Blue Drags. The Blue Drags zagrają w składzie: Krystyna Ostrowska (wokal), Sławomir Nowodworski (harmonijka), Jak Lipert (perkusja) oraz Witold Bielski (gitara, instrumenty klawiszowe).

Podczas sobotniej imprezy na scenie zagoszczą The Blues Junkers, którzy oczarują słuchaczy unikatowym połączeniem minimalizmu z stylu barrelhouse z lat 40. i gitarowego brzmienia inspirowanego muzykami takimi jak B. B. King czy Robertem Cray. The Blues Junkers zagrają w składzie: Natalia Abłamowicz (wokal, kazoo), Dominik Abłamowicz (pianino, harmonijka), Maciej Sych (gitara), Krzysztof Mika (perkusja).

Dla wszystkich, których tętno przyspiesza, gdy muzyka zwalnia, organizator przygotował aż do 12 godzin warsztatów tanecznych: Blues solo i w parach oraz Slow Dance z elementami zaczerpniętymi z Lindy Hop, Bluesa i West Coast Swingu. Zajęcia poprowadzą polscy i zagraniczni instruktorzy z międzynarodowym doświadczeniem: Rija Rakotondrainibe i Shirel Archambeau (Francja) oraz Konrad Pruśniewski i Agnieszka Pluwak (Polska).

Dodatkowe zajęcia poprowadzi również Kuba Makowczyński.

Rejestracji na festiwal i wieczorne imprezy towarzyszące można dokonać za pomocą formularza znajdującego się na stronie Valentine’s Blues. Tam też znajduje się więcej informacji o festiwalu, zespołach oraz instruktorach.

Valentine’s Blues
Od 9 do 11 lutego 2018 roku
Bunuel
Warszawa

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR