Plebiscyt Polska Architektura XXL czas zacząć!

Redakcje wortali Grupy Sztuka Architektury do 20 stycznia 2018 roku będą zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2017 roku. Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. W tej edycji Plebiscytu można również zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2016, a zostały oddane do użytku w 2016 roku.

Grafika plebiscytu Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grafika plebiscytu Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2017 roku? Które realizacje pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni?

1 lutego 2018 roku wystartuje oficjalne głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury. Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych do udziału w plebiscycie. Jak co roku wystawa objedzie później całą Polskę w trakcie road show połączonego z wykładami na temat wyróżnionych projektów. Prace będzie można zobaczyć w Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Białymstoku.

Plebiscyt już od lat jest najbardziej otwartym i rozbudowanym, dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury. Zapraszamy po raz kolejny do zaprezentowania swoich dokonań w mijającym roku – mówi prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

Żeby zgłosić projekt wystarczy założyć, w dziale Społeczność na jednym z trzech wortali Grupy Sztuka Architektury wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia oraz rysunki) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2017 + nazwa województwa”. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcję uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury wyłonione spośród zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Skład jury zostanie ogłoszony na początku 2018 roku.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze.

X edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL
Zgłoszenia: do 20 stycznia 2018 roku
Głosowanie: od 1 lutego 2018 roku
Grupa Sztuka Architektury

Dodaj komentarz