Monumentalne. Cuda i rekordy architektury

8 grudnia ukazał się ilustrowany atlas architektoniczny dla dzieci pełen najbardziej niezwykłych budowli z całego świata. Monumentalne. Cuda i rekordy architektury to pierwsza autorska książka Alexandre’a Verhille’a i Sary Tavernier. Opublikowało ją Wydawnictwo Dwie Siostry.

„Monumentalne. Cuda i rekordy architektury” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Monumentalne. Cuda i rekordy architektury” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monumentalne. Cuda i rekordy architektury Alexandre’a Verhille’a i Sary Tavernier pozwolą najmłodszym miłośnikom architektury wyruszyć w podróż dookoła świata, by poznać niezwykłe dzieła architektury. Na każdym z kontynentów czeka na nich mnóstwo imponujących, niepowtarzalnych budowli. Wieżowce, pałace, świątynie, muzea, stadiony, mosty, pomnik. Cuda nowoczesnego budownictwa i fascynujące zabytki wszystkich epok. Najwyższe i najdłuższe, najstarsze i najbardziej imponujące, stworzone przez największych architektów lub po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Czytelnicy mogą odnaleźć je na ilustrowanych mapach, by następnie dowiedzieć się o nich więcej, przeglądając efektownie zaprojektowane plansze pełne ciekawostek i danych. Kiedy powstały i kto je zaprojektował? Jakie są ich najbardziej charakterystyczne cechy?

Monumentalne. Cuda i rekordy architektury wywołują zachwyt bogactwem światowej architektury.

„Monumentalne. Cuda i rekordy architektury” (źródło: materiały prasowe)

„Monumentalne. Cuda i rekordy architektury” (źródło: materiały prasowe)

Alexandre Verhille – francuski grafik i ilustrator. Od 2009 roku tworzy ilustrowane mapy dla gazet i czasopism z całego świata. Zajmuje się także ilustrowaniem książek dziecięcych i podróżniczych. W duecie z Sarą Tavernier prowadzi studio artystyczne l’Atelier Cartographik. Razem projektują i ilustrują książki oraz tworzą ilustrowane mapy. „Monumentalne” to ich pierwsza książka autorska.

Sarah Tavernier – francuska graficzka i projektantka. Od 2011 roku zajmuje się także inżynierią papieru, tworząc pop-upy i książki z ruchomymi elementami. W duecie z Alexandre’em Verhille’em prowadzi studio artystyczne l’Atelier Cartographik. Razem projektują i ilustrują książki oraz tworzą ilustrowane mapy. „Monumentalne” to ich pierwsza książka autorska.

Monumentalne. Cuda i rekordy architektury
Sarah Tavernier i Alexandre Verhille
Premiera: 8 grudnia 2017 roku
Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz