• 2017-12-22

Festiwal LULU w Toruniu

Czas między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem nie obfituje raczej w wydarzenia artystyczne. W Toruniu jest zupełnie inaczej. W ciągu trzech festiwalowych dni od 27 do 29 grudnia na scenie klubu Lizard King będzie można zobaczyć wyjątkowych artystów tworzących w różnych gatunkach muzycznych. Jak podkreśla organizator Mariusz Lubomski wykonawców LULU łączy to, że są to twórcy autonomiczni i dojrzali.

Mariusz Lubomski, fot. Marta Kowalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Lubomski, fot. Marta Kowalska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kogo będzie można zobaczyć na festiwalu w tym roku? 27 grudnia w klubie Lizard King wystąpią muzyk Piotr Bukartyk, świetnie znany między innymi miłośnikom radiowej Trójki, oraz legendarny bard i kompozytor Jacek Kleyff.

Dzień później na tej samej scenie na publiczność czekać będzie prawdziwa energetyczna bomba: zaśpiewają Mrozu i Jarecki. Obaj wokaliści zaprezentują materiały ze swoich najnowszych płyt i z pewnością zaskoczą fanów nowymi brzmieniami.

Gwiazd ostatniego festiwalowego dnia również nie trzeba nikomu przedstawiać. O 18.00 w Lizard King przed torunianami wystąpi jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich rockmanów Piotr Rogucki, który sławę zdobył jako wokalista zespołu Coma.

Na zakończenie na scenie pojawi się gospodarz LULU Mariusz Lubomski, który sięgnie po swój album wydany dokładnie 20 lat temu – Lubomski Conte’m z polskimi przekładami piosenek Paolo Conte. Toruński artysta podkreśla, że jest ogromnie ciekawy reakcji publiczności na te uniwersalne utwory. Jak dodaje, do współpracy udało mu się zaprosić trzech muzyków, którzy towarzyszyli mu 2 dekady temu. Na gitarze zagra Piotr Olszewski, na perkusji Maciej Wróblewski, przy fortepianie zasiądzie Adam Niedzielin, do zespołu dołączyli też Marcin Gawdzis (trąbka) i Wojciech Pulcyn (kontrabas).

Na publiczność festiwalu czeka też niezwykła niespodzianka. Tworząca na co dzień w Portugalii projektantka Jolie Su zaprezentuje kolekcję kapeluszy stworzoną we współpracy z najstarszym toruńskim zakładem kapeluszniczym Modena. Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

7. Festiwal LULU
Od 27 do 29 grudnia 2017 roku
Klub Lizard King w Toruniu

Dodaj komentarz