• 2017-12-21

Pierwsza gwiazda Ladies’ Jazz Festival 2018

To właśnie Melody Gardot jest pierwszą potwierdzoną gwiazdą jedynego festiwalu dam jazzu: Ladies’ Jazz Festival 2018 w Gdyni. Jej koncert będzie miał miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena 27 lipca 2018 roku.

Melody Gardot na Ladies' Jazz Festival w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Melody Gardot na Ladies' Jazz Festival w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: Worrisome Heart, balladowe preludium do oszałamiającej kariery; My One and Only Thrill – wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince’a Mendozę, multikulturową The Absence, o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny Currency of Man.

Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003 r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. W tym poniektórzy upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Bez względu na to skąd bierze się jej talent, jest wielki!

Muzyka towarzyszyła jej zawsze: od 9 roku życia gra na fortepianie, a jako 16-latka zaczęła koncertować, początkowo w barach muzycznych Filadelfii, a teraz w najważniejszych salach koncertowych świata. Gdziekolwiek by jednak nie gościła, jej występy to niezapomniane przeżycie na granicy misterium. Wspaniały głos o anielskiej barwie, cudowny talent kompozytorski i niezwykła charyzma sprawiają, że Melody Gardot to jedna z najważniejszych artystek naszych czasów stawiana niejednokrotnie na szczycie tych, którzy komponują i śpiewają wyrafinowaną współczesną piosenkę pełną jazzu, bluesa, emocji.

Melody Gardot na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni 2018
28 lipca 2018 roku

Dodaj komentarz