• 2017-12-21

W nowy rok z muzyką!

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w sopockim kościele św. Jerzego.

Plakat Koncertu Noworocznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Koncertu Noworocznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert jest nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich. Szczęśliwie, goście Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot nie muszą, tak jak w Wiedniu, zapisywać się z rocznym wyprzedzeniem na losowanie limitowanej puli biletów.

Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś – transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji – gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Program wiedeńskich Koncertów Noworocznych bazuje głównie na dziełach kompozytorów z rodziny Straussów (Johann Strauss ojciec i syn, Joseph i Eduard). Żelaznymi pozycjami repertuaru Koncertów Wiedeńskich jest walc Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky’ego.

Choć Sopockie Koncerty Noworoczne nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein mają swoje tradycje i wyrazisty charakter. O ile koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów wokalnych.

13 stycznia solistami wieczoru będzie dwójka młodych, wybitnie utalentowanych artystów – Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor). Wykonają oni uwielbiane przez publiczność arie i duety z oper i operetek Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Z kolei Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny szykuje z Polską Filharmonią Kameralną kilka muzycznych niespodzianek.

Szczegółowe informacje na temat koncertu oraz biletów dostępne są na stronie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot
13 stycznia 2018 roku o godzinie 20.00
Kościół św. Jerzego w Sopocie

Dodaj komentarz