Spraw sobie tanie OC pod choinkę

Ważność polisy OC dobiega końca? Już teraz pomyśl o nowym ubezpieczeniu – takim, które będzie dostępne na dużo korzystniejszych warunkach. Dzięki temu kolejna polisa świetnie sprawdzi się w roli świątecznego upominku. Dowiedz się, jak kupić tanie OC.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, dlatego żaden właściciel pojazdu nie może pozwolić sobie na przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej. Niestety aktualne ceny polisy – mimo że dużo niższe niż przed rokiem – nadal nie zachęcają. Wśród ofert można jednak znaleźć ubezpieczenie na atrakcyjnych warunkach. Jak? OC samochodu sprawdź na Rankomat.pl.

Od czego zależy cena polisy OC?

Składka na ubezpieczenie OC wyliczana jest indywidualnie dla każdego kierowcy. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę ryzyko ubezpieczeniowe, na które składa się m.in.:

  • wiek i doświadczenie kierowcy

  • rocznik pojazdu, jego marka i model

  • pojemność silnika samochodu

  • miejsce zamieszkania.

Warto przy tym podkreślić, że każdy ubezpieczyciel ustala własną stawkę bazową, na podstawie której dokonuje kalkulacji w zależności od ryzyka ubezpieczeniowego.

Wysokość składki OC można obniżyć

Jak pokazują statystyki, średnia wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosi 1000 zł. To sporo – biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilka lat temu ta kwota była nawet kilkaset złotych niższa. Wcale jednak nie musisz decydować się na pierwszą otrzymaną kalkulację, bo ceny OC można skutecznie obniżyć. Jak?

  • Zapłać za ubezpieczenie OC w ratach – co prawda całkowita kwota do zapłaty będzie nieco wyższa, ale w ten sposób nie obciążysz nadmiernie domowego budżetu.

  • Zestaw oferty poszczególnych ubezpieczycieli, np. korzystając z serwisu porównywarkowego.

  • Wykup ubezpieczenie OC w pakiecie z inną polisa, np. AC, NNW czy Assistance.

Tanie OC –czy to zawsze dobry wybór?

Zakres ubezpieczenia OC oraz sumy gwarancyjne są regulowane ustawowo. Oznacza to, że każdy ubezpieczyciel zobowiązany jest za zagwarantowania pełnej ochrony – niezależnie od tego, jak wysoką składkę płaci kierowca. Dlatego tanie OC to zawsze dobry wybór – nie ma sensu przepłacać.

Jeżeli więc chcesz sobie sprawić atrakcyjny prezent na święta, poszukaj atrakcyjnej cenowo polisy. Sprawdź, który ubezpieczyciel proponuje najlepsze warunki ubezpieczenia i właśnie z nim podpisz umowę. Czy już wiesz, na co przeznaczysz zaoszczędzone pieniądze?

Dodaj komentarz