Konkurs na projekt kuratorski London Design Biennale 2018

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty konkurs na projekt kuratorski wystawy/instalacji w pawilonie polskim podczas London Design Biennale we wrześniu 2018 roku.

Konkurs na projekt kuratorski, London Design Biennale (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs na projekt kuratorski, London Design Biennale (źródło: materiały prasowe organizatora)

II edycja London Design Biennale (LDB) odbędzie się pod hasłem Stany Emocjonalne. Weźmie w niej udział ponad 40 państw z całego świata, które zaprezentują się od 4 do 23 września 2018 roku w budynku Somerset House. Będzie to druga polska wystawa prezentowana przez Instytut Adama Mickiewicza na LDB. Podczas pierwszej i premierowej edycji Biennale w 2016 roku polski design reprezentowana wystawa Wyborny trup: anatomia utopii kuratorowana przez Marię Jeglińską i Klarę Czerniewską.

Zgłaszany do konkursu projekt wystawy/instalacji powinien prezentować polskich projektantów, polski design oraz zjawiska w nim zachodzące. Ważnym kryterium oceny prac konkursowych będzie wpisanie się koncepcji projektu w specyfikę London Design Biennale i spójność z tematem przewodnim całego Biennale Stany Emocjonalne. Projekt powinien obejmować koncepcję wystawy/instalacji, jej scenariusz wraz z wizualizacją lub szkicem oraz streszczenie scenariusza, a także szacunkowy kosztorys produkcji projektu.

Konkurs ma charakter otwarty, a kurator projektu lub zespół kuratorski musi posiadać kompetencje zapewniające wysoki poziom prezentacji. Wymagana jest dobra znajomość zagadnień współczesnego designu, w tym zjawisk zachodzących na jego międzynarodowej scenie; a także doświadczenie kuratorskie w organizowaniu wystaw (minimum jedna wystawa zagraniczna) oraz dobrą znajomość języka angielskiego (przypadku zespołu kuratorskiego przynajmniej jednego z jego członków ).

Zgłoszenia można składać do 12 lutego 2018 roku w siedzibie Instytutu Adama Mickiewicza. Laureata wyłoni jury złożone z polskich i brytyjskich ekspertów. Praca Konkursowa zostanie nagrodzona poprzez zrealizowanie projektu autora (współautorów) we współpracy z IAM podczas London Design Biennale 2018 na podstawie umowy kuratorskiej. Wysokość wynagrodzenia za wdrożenie koncepcji i wykonanie nadzoru kuratorskiego wynosi 25 000 złotych brutto. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie Instytutu Adama Mickiewicza. Partnerem Konkursu jest Muzeum Narodowe w Warszawie.

Konkurs na projekt kuratorski London Design Biennale 2018
Zgłoszenia do 12 lutego 2018 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR