• 2017-12-19

Studenckie wizje przestrzeni „wokół Słowaka”

Galeria Architektury GAGA zaprasza na wernisaż wystawy plenerowej Wokół Słowaka, który odbędzie się 19 grudnia na Plantach przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Ekspozycję można oglądać do 19 stycznia 2018 roku.

Plakat wystawy „Wokół Słowaka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Wokół Słowaka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na pytanie, jak tchnąć nieco życia w przestrzeń wokół Teatru im. Juliusza Słowackiego, spróbowali odpowiedzieć studenci wydziałów architektury dwóch uczelni: Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.

Warsztaty zrealizowane pod opieką krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena i Piotra Gajewskiego – oraz pracowników obu szkół wyższych pozwoliły wskazać najważniejsze problemy wokół „Słowaka” i zaproponować ich rozwiązania: czasami niekonwencjonalne, czasami abstrakcyjne, ale za każdym razem inspirujące i ciekawe.

O tym, jaką formułę na funkcjonowanie tej przestrzeni odkryli młodzi adepci architektury i jakie nowe możliwości wskazali, będzie można przekonać się podczas miesięcznej wystawy prac Wokół Słowaka, której otwarcie nastąpi 19 grudnia o godzinie 12.00 na Plantach tuż obok Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Która z propozycji będzie najbardziej odpowiednia dla tego miejsca? Czy studenckie pomysły zapoczątkują szerszą debatę i doprowadzą do zmian wokół jednego z najładniejszych krakowskich budynków?

Wokół Słowaka
Od 19 grudnia 2017 roku  do 19 stycznia 2018 roku
Wernisaż: 19 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00
Planty przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dodaj komentarz