• 2017-12-19

„Twarz” Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia!

Twarz, czyli nowy film w reżyserii uznanej i wielokrotnie nagradzanej Małgorzaty Szumowskiej, weźmie udział w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który rozpocznie się 15 lutego 2018 roku.

„Twarz”, fot. Michał Englert (źródło: materiały prasowe)

„Twarz”, fot. Michał Englert (źródło: materiały prasowe)

Szumowska ma już na swoim koncie nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, którą otrzymała w 2015 roku za najlepszą reżyserię Body/Ciało oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: W imię… z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Czy Twarz zdobędzie Złotego Niedźwiedzia na zbliżającym się Berlinale? O tym przekonamy się 24 lutego 2018 roku, kiedy ogłoszeni zostaną laureaci 68. edycji tego prestiżowego wydarzenia filmowego.

Oprócz wspomnianych produkcji Małgorzaty Szumowskiej, w ostatnich latach udział w Konkursie Głównym brały takie polskie filmy jak: nagrodzony statuetką im. Alfreda Bauera Pokot Agnieszki Holland, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz obraz Zjednoczone stany miłości Tomasza Wasilewskiego czy Tatarak Andrzeja Wajdy. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć Twarz w kinach na wiosnę, 6 kwietnia 2018 roku.

Twarz to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Odtwórcą głównej roli w Twarzy jest Mateusz Kościukiewicz. W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie Baby Bump oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera. Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy, kostiumy Katarzyny Lewińskiej i Julii Jarży, zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego. W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

Małgorzata Szumowska. fot. Zuza Krajewska (źródło: materiały prasowe)

Małgorzata Szumowska. fot. Zuza Krajewska (źródło: materiały prasowe)

Twarz Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym 68. Berlinale 
Polska premiera: 6 kwietnia 2018 roku
Dystrybutor: Kino Świat

Dodaj komentarz