Książki fotograficzne na TIFF // Papiery

Od 19 do 21 grudnia we Wrocławiu odbywać się będzie wydarzenie TIFF // Papiery poświęcone książkom fotograficznym, stanowiącym jedno z najważniejszych zjawisk współczesnej fotografii. W ramach wydarzenia odbędą się spotkania autorskie z finalistami trzech konkursów na książki fotograficzne.

TIFF // Papiery (źródło: materiały prasowe organizatora)

TIFF // Papiery (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gośćmi będą: Małgorzata Stankiewicz, autorka Cry of an echo (Unseen Dummy Award 2017), Anną Shpakovą reprezentującą projekt Grozny: Nine Cities (Luma Rencontres Dummy Book Award Arles 2017) oraz Michał Łuczak i Filip Springer, twórcami 11:41 (Fotograficzna Publikacja Roku 2017 podczas Fotofestiwalu w Łodzi).

Program spotkań autorskich uzupełnią warsztaty z tworzenia zinów fotograficznych realizowanych we współpracy z Oficyną Peryferie przeznaczone dla osób zainteresowanych projektowaniem książek, miłośników książek artystycznych i zinów, studentów szkół artystycznych oraz wszystkich tych, których interesuje proces powstawania książki od A do Z i nieprzemysłowe formy druku. Celem warsztatów jest edukacja w zakresie niskonakładowych form druku oraz dzielenie się wiedzą.

Program drugiego dnia rozpocznie się o godzinie prezentacją efektów warsztatów Jak zrobić zina?, po którym obędzie się spotkanie z Małgorzatą Stankiewicz.

Podczas Kolacji z książkami fotograficznymi przy stole zasiądą miłośnicy książek fotograficznych oraz ich autorzy, by dzielić się swoimi publikacjami, makietami i projektami.To spotkanie networkingowe ma charakter współdzielony, co oznacza, że jego uczestnicy sami przygotowują i przynoszą potrawy.

W programie trzeciego dnia przewidziano Spotkania z Michałem Łuczakiem i Filipem Springerem oraz Anną Shpakovą.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w przestrzeni TIFF Center przy ul. Ruska 46a/9 we Wrocławiu. Szczegółowy program dostępny jest w wydarzeniu na Facebooku oraz stronach organizatorów.

TIFF // Papiery
Od 19 do 21 grudnia 2017 roku
TIFF Center we Wrocławiu

Dodaj komentarz