• 2017-12-16

Premiera Slowly And Surely: Greatest Heats

Premiera drugiego kasetowego wydawnictwa z serii MOST Blunted. Beat tape – autorstwa wywodzącego się z Poznania, żyjącego w Rotterdamie producenta i muzyka Richu M – zatytułowanego Slowly And Surely: Greatest Heats już dziś na platformach digital i fizycznym nośniku.

Richu M „Slowly And Surely: Greatest Heats” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Richu M „Slowly And Surely: Greatest Heats” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Richu M to młody producent, który zdążył zdobyć już międzynarodowe doświadczenie. Dla wytwórni Young Adults z Los Angeles nagrał świetnie przyjętą w tym roku EP-kę. Slowly And Surely: Greatest Heats to materiał bardzo sentymentalnie traktujący rapowe instrumentale z lat 90., a zarazem stylistycznie wypełniający wyczuwalną lukę panującą na scenie beatowej. Slowly And Surely: Greatest Heats muzycznie rysuje przyszłość, operując tropami z przeszłości. Sam artysta odnosi materiał do modernistycznej poezji Franka O’Hara’a. Porównuje go do „filmu science-fiction klasy B z końca XX wieku mówiącego o problemach codzienności”. Eklektyczny charakter kasetowego wydawnictwa buduje nie tylko fakt oparcia go na samplach, ale także ich dobór w kontekście budowania napięcia i wzbogacania doświadczenia odsłuchu. Obok motywów ze świata kultury afroamerykańskiej, na kasecie słychać sporo tropów archiwalnych, które pobudzają wyobraźnię. Przewrotny tytuł wydawnictwa podkreśla „albumową” formułę kasety, a jednocześnie mówi co nieco o oczekiwaniach artysty.

Kaseta Slowly And Surely: Greatest Heats ukazała się w limitowanej liczbie 100 sztuk 8.12.2017 r, nakładem MOST Records. Za projekt okładki odpowiada ilustrator Michał Loba. Żółte kasety są dostępne na: www.prosto.pl oraz w wybranych sklepach muzycznych.

MOST Records to elektroniczne wcielenie znanej, niezależnej wytwórni Prosto Label, do tej pory kojarzonej wyłącznie z hip-hopem. Wytwórnia MOST skupia się na prezentowaniu najciekawszych zjawisk rodzimej sceny elektronicznej. Wydawnictwo Slowly And Surely: Greatest Heats autorstwa Richu M to drugie kasetowe wydawnictwo wytwórni z serii MOST Blunted, reinterpretujące formułę hip-hopowych beat tape’ów na modłę współczesnej elektroniki.

Slowly And Surely: Greatest Heats, Richu M
Premiera 8 grudnia 2017 roku
MOST Records

Dodaj komentarz