• 2017-12-16

Revolver! debiutuje

Pomylony Świat to singiel zespołu Revolver! zapowiadający debiutanckiej album Retrolux, który pojawiła się już 8 grudnia. W utworze Pomylony świat gościnnie zagrał znany z T.Love gitarzysta– Jan Pęczak.

Revolver, „Pomylony Świat” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Revolver!, „Pomylony Świat” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zespół Revolver! to nowy rock’n’rollowy zespół na polskim rynku muzycznym. Początki grupy sięgają końca lat 90-tych, kiedy została nagrana sekcja rytmiczna. Niestety, jakiś czas po tym taśma… zaginęła. Jej odnalezienie spowodowało po pierwsze dokończenie nagrań, a po drugie powstanie trzech zupełnie nowych utworów. W sumie na debiutanckiej płycie zespołu Revolver! – Retrolux znalazło się 14 premierowych piosenek.

Choć zespół Revolver! debiutuje za swoim materiałem, to muzycy, którzy wzięli udział w nagraniach znani są od lat ze swojej działalności w innych grupach. Autorem większości utworów i gitarzystą zespołu Revolver! jest Mariusz Nałęcz-Nieniewski, znany z formacji Chocolate Spoon, Partizan, czy Marionety. Na basie i gitarach zagrał Wojciech „Puzon” Kuzyk grający przez wiele lat z Tadeuszem Nalepą, a także min. z Harlemem, Kasią Kowalską i Urszulą. „Puzon” odpowiedzialny jest również za produkcję i miks wszystkich 14 piosenek.

Na perkusji słychać Jarosława Szlagowskiego, przez lata grającego min. w Oddziale Zamkniętym, Lady Pank, Maanamie czy też w zespole Tadeusza Nalepy. Klawisze i kilka gitar nagrał Jacek Korzeniowski, znany ze współpracy z Edytą Bartosiewicz, Oddziałem Zamkniętym i Collage. Wokalistą zespołu Revolver! jest Michał Kaim. W utworach Pomylony Świat i Pokusy gościnnie zagrał Janek Pęczak, gitarzysta T.Love i lider Relievers.

Revolver, Pomylony Świat
Premiera płyty: 8 grudnia 2017 roku
Wydawca: MyMusic

Dodaj komentarz