Re-akcje

RE-AKCJE były projektem na zaktywizowanie studentów Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce ze specjalności – krytyka artystyczna, do podejmowania prób pisania o pracach kolegów i koleżanek z poszczególnych Wydziałów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

„RE-AKCJE”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„RE-AKCJE” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najważniejszym aspektem projektu jest współpraca – studentów między Wydziałami, Pracowniami, w których się kształcą, wyjście poza znany teren, zatrzymanie się przy pracy nieznanego kolegi, czy koleżanki. Jest to również próba wglądu: czym żyje Akademia, jakie ma możliwości w tzw. „potencjale ludzkim”.

Nie był to jednak pomysł zamknięty i ograniczający się tylko do przyszłych krytyków, bo jak powiedział Emil Cioran: „Łatwiej pisać, gdy ma się za temat coś innego niż samego siebie”.

Organizatorzy mówią o projekcie: [...] Studenci innych kierunków, chcą i piszą teksty o pracach kolegów. Nie są to wprawdzie wypracowania, czy recenzje krytyczne, ale ten pomysł nie ma celów edukacyjnych. Bliższe nam jest myślenie o poszerzaniu światopoglądu oraz wzbogacaniu narzędzi przyszłych kreatorów kultury (i sztuki). Dlatego za trafny uznajemy slogan wymyślony razem z Justyną Machnio „Spójrz wybierz napisz wystaw”, teraz moglibyśmy dodać inny podtytuł – wystawa poszukujących twórców i świadomych krytyków.

W tym roku RE-AKCJE organizowane są wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

RE-AKCJE 5
Pomysłodawca i koordynator projektu: Anna Włodarska
Od 18 grudnia 2017 roku do 15 stycznia 2018 roku
Wernisaż: 18 grudnia 2017 roku, godz. 17.00
Mała Zbrojownia, Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR