• 2017-12-15

Krawiec Niteczka – premiera w Teatrze Lalka

20 stycznia w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu Krawiec Niteczka w adaptacji i reżyserii Jarosława Kiliana. Autorem muzyki jest Grzegorz Turnau. Przedstawienie powstaje na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego O tym jak krawiec, Pan Niteczka został królem ze zbioru Bardzo dziwne bajki.

Kornel Makuszyński, „Krawiec Niteczka”, reż. Jarosław Kilian (źródło: materiały prasowe)

Kornel Makuszyński, „Krawiec Niteczka”, reż. Jarosław Kilian (źródło: materiały prasowe)

Akcja przedstawienia rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości. Przedstawienie jest śpiewogrą, do której słowa piosenek napisał Jarosław Kilian, a muzykę skomponował Grzegorz Turnau. To już czternasta wspólna realizacja twórców. Dla dzieci zrealizowali m.in.: Przygody Sindbada Żeglarza, Czarnoksiężnika z krainy Oz, Pinokia, Podróże Guliwera i Krzesiwo.

Realizatorzy:

Adaptacja, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Grzegorz Turnau
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Asystent reżysera: Aneta Harasimczuk
Skrzypce: Bartosz Blachura

Występują: Grzegorz Feluś, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Andrzej Perzyna, Olga Ryl-Krystianowska.

Kornel Makuszyński, Krawiec Niteczka
Premiera: 20 stycznia 2018 roku, godz. 17.30
Teatr Lalka w Warszawie

Dodaj komentarz