• 2017-12-15

Izabel Chlewińska gościem Teatru Szwalnia

16 i 17 grudnia w łódzkim Teatrze Szwalnia będzie można spotkać się z Izabelą Chlewińską – tancerką, choreografką, muzykiem i pedagogiem. Okazje do spotkania będą aż dwie. 16 grudnia zaprezentowany zostanie spektakl You Have Your Voice będący efektem budowania i praktykowania własnej metody pracy z ciałem i głosem. Dopełnieniem spektaklu będzie możliwość wzięcia udziału w dwudniowych, weekendowych warsztatach prowadzonych autorską metodą pt. Ciało.Głos.Intuicja.

Izabela Chlewińska, „You Have Your Voice” (źródło: materiały prasowe teatru)

Izabela Chlewińska, „You Have Your Voice” (źródło: materiały prasowe teatru)

You Have Your Voice to ostatnia solowa praca artystki, która była prezentowana m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie czy też w ramach tegorocznej oraz pilotażowej, organizowanej w 2016 roku edycji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. To spektakl eksperymentalny z pogranicza performance, awangardowej wokalistyki i nowej choreografii. To manifest inspirowany przemówieniem Patti Smith, który zachęca potencjalnego obywatela do zabierania głosu w ważnych dla siebie i społeczeństwa sprawach.

W ramach You Have Your Voice artystka czerpie z doświadczeń praktykowania i budowania własnej metody pracy z ciałem i głosem. Podczas spektaklu Izabela Chlewińska podąża za swoimi instynktami, improwizuje, wydaje dźwięki, sięga głęboko do swojego ciała. Ze swobodą, naturalnością dzieli się swoim intymnym światem, zachęcając nie tylko do podążania, ale też doświadczania. Tworzy klimat daleki od przemocy, kontroli i oceny, w którym rodzić się może społeczeństwo oparte prawdziwej sile, płynącej z integracji fizyczności i umysłu.

Warsztaty Ciało.Głos.Intuicja

Od 12 lat artystka pracuje także jako pedagog tańca. Ostatnie lata spędzone na własnych poszukiwaniach, na pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi zaowocowały powstaniem własnej metody nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Jak podkreśla sama artystka. Poza własną ofertą warsztatową artystka prowadzi również zajęcia dla aktorów i performerów w ramach programu Ruch w Instytucie, które są realizowane w Instytucie Teatralnym w Warszawie.

Weekendowy warsztat w Teatrze Szwalnia dedykowany jest profesjonalistom i osobom zainteresowanym metodami świadomej pracy z ciałem i głosem.

Izabela Chlewińska, You Have Your Voice
Spektakl: 16 grudnia 2017 roku, godz. 19.00
Warsztaty: 16 grudnia, godz. 10.00-12.30 i 17 grudnia, godz. 11.00-15.00
Teatr Szwalnia w Łodzi

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR