Ilustracje Arobala w Śnie Nocy Letniej

Od 18 do 24 grudnia Sen Nocy Letniej w Warszawie wypełnią ilustracje Bartka Kociemby, znanego pod pseudonimem artystycznym Arobal. Samego artystę będzie można spotkać na miejscu od 18 do 20 grudnia.

Ilustracje Arobala w Śnie Nocy Letniej (źródło: materiały prasowe)

Ilustracje Arobala w Śnie Nocy Letniej (źródło: materiały prasowe)

Rysunki i printy prac Bartka – oraz kolaże przygotowane specjalnie na tę okazję – będą dostępne dla widzów i nabywców przez cały przedświąteczny tydzień. Wydarzenie będzie też możliwością spotkania z artystą, pogawędki o planowanych przez niego projektach czy deszczowej Kopenhadze, w której obecnie mieszka, a także tajnikach medytacji i Shambhali, na której temat regularnie wykłada.

Wydarzenie można uznać za preludium do planowanej w przyszłym roku wystawy artysty.

Arobal, czyli Barek Kociemba, to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Przez kilka lat współpracował z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Instytutem Teatralnym oraz Teatrem Wielkim i Operą Narodową. Rysował między innymi dla „Elle”, „Harper’s Bazaar”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasów” i „Znaku”. Jest autorem okładek albumów Fisza i Emade oraz Moniki Brodki. Poza tworzeniem ilustracji uczy medytacji. Od 2012 roku podróżuje po Europie jako nauczyciel Buddyzmu Shambhali.

Ilustracje Arobala
Od 18 do 24 grudnia 2017 roku
Sen Nocy Letniej, Warszawa

Dodaj komentarz