• 2017-12-15

Spektakl Autostrada w białostockim Teatrze Dramatycznym

Autostrada (Running With Scissors) w reżyserii Andrzeja Mastalerza to nowa propozycja Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 29 grudnia 2018 roku.

„Autostrada“ Michael McKeever (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Autostrada“ Michael McKeever (źródło: materiały prasowe organizatora)

Charlie Cox jest po czterdziestce, ma nudną pracę, nieciekawe życie i jak się niespodziewanie okazuje, nieuleczalną chorobę. W dodatku autostopowicz Wally, którego zabiera na autostradzie, oznajmia Charliemu, że jest jego śmiercią i będzie mu o tym nieustannie przypominał. Po tym wszystkim, na środku pustyni, w ogromnym upale, psuje się samochód Charliego i pada komórka. Gorzej być nie może? Bingo! W zrujnowanym hoteliku na środku drogi donikąd, Charlie spotyka kobietę swojego życia, Ślepą Miłość i zazdrosnego mechanika samochodowego. Jego życie zaczyna się zmieniać, ale Wally Śmierć, jego towarzysz podróży nie zamierza tak łatwo się poddać.

Autostrada – pogodna, a momentami bardzo zabawna historia o miłości i śmierci oraz o życiu pełnią życia, nawiązuje do Siódmej pieczęci Bergmana i najlepszych filmów Woody‘ego Allena. Światowa prapremiera sztuki odbyła się w 2003 roku, a jej autor – Michael McKeever – należy do czołówki współczesnych amerykańskich dramatopisarzy. W Polsce, jego Pocztówki z Europy, w Och-Teatrze w Warszawie wyreżyserowała Krystyna Janda, Hotelowe manewry reżyserowali: Mirosław Bieliński (Teatr Żeromskiego w Kielcach) i Marcin Sławiński (Teatr Nowy w Zabrzu). W czerwcu 2017 roku, w Teatrze Kwadrat w Warszawie odbyła się polska prapremiera sztuki McKeevera Otwarcie sezonu, z Ewą Kasprzyk i Danielem Olbrychskim w głównych rolach.

Autostrada, Andrzej Mastalerz
29 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz