The Trouble with Value

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie zaprasza 15 grudnia na wernisaż wystaw: Naczynia połączoneThe Trouble with Value, która stanowi próbę uchwycenia ustanawiających owe wartości elementów relacji artystów z ich dziełami, instytucjami sztuki i rynkiem sztuki.

Fokus Grupa, „Map of Invisible Matter”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fokus Grupa, „Map of Invisible Matter”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca artysty podlega rozmaitym procesom oceny, które są formułowane z perspektywy znawców i zależne od wielu, często rozbieżnych, namiętności i potrzeb. Pośród aktorów tego wartościującego przedstawienia znajdują się: kuratorzy, krytycy, historycy sztuki, sprzedawcy, ale też filozofowie; ich układ dopełniają instytucje i prawa rynku. Całość tworzy mało przejrzysty i trudny do analizy system uwarunkowań. Jak zawsze łatwiejsze jest spojrzenie w przeszłość. Dostarczy nam ono bowiem przykładów stanowisk i ideologicznych systemów, które definiowały – w może zbyt łatwy i z dzisiejszego punktu widzenia skompromitowany sposób – przydatność i jakość efektów pracy twórców. Tak powsta(wa)ł kanon dzieł sztuki, który mimo nieustannych redefinicji i dekonstrukcji niewiele się dzisiaj zmienia. Cóż, podobają nam się melodie, które już raz usłyszeliśmy.

Wystawa The Trouble with Value
Artyści:
Rachel Carey, Fokus Grupa, gerlach en koop, Sława Harasymowicz, Monique Hendriksen, Femke Herregraven, Gert Jan Kocken, „Kra Kra Intelligence” Cooperative, Sarah van Lamsweerde, Louise Lawler, Adrian Paci, Ewa Partum, Mladen Stilinović, Feliks Szyszko, Maciej Toporowicz, Timm Ulrichs
Kuratorzy: Kris Dittel, Krzysztof Siatka
Koordynacja: Renata Zawartka
Asystentka kuratorów: Gabriela Brdej
Wernisaż: 15 grudnia 2017 roku, godz. 18.00
Od 16 grudnia 2017 roku do 18 marca 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz