• 2017-12-14

Krakowski Kiermasz Centralny

Kiermasz Centralny w Nowej Hucie rusza już w najbliższy piątek! Życzenia dla dzielnicy, sąsiadów i bezdomnych, targi rękodzielnicze, pokazy, warsztaty, potańcówki i koncerty będą atrakcjami rozpoczynającego się już jutro Kiermaszu Centralnego.

Kiermasz Centralny, Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiermasz Centralny, Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiermasz Centralny to nowa zimowa propozycja Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego dla mieszkańców Stolicy Małopolski i przyjezdnych. To nie tylko targi rękodzielnicze, gdzie będzie można kupić oryginalne ozdoby i prezenty świąteczne: odbywać się tu będą warsztaty dla dzieci i dorosłych, występy grup artystycznych oraz potańcówki. Na Kiermaszu będzie można przygotować się zarówno do Świąt Bożego Narodzenia, jak i powitania Nowego Roku.

Świąteczną atmosferę podkreślą z pewnością dwie akcje. Listy z/do Huty, czyli dwumetrowa instalacja w kształcie choinki, na której każdy będzie mógł zawiesić swoją kartę z życzeniami dla najbliższych, sąsiadów i dla Nowej Huty. Wspólnie z Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida będzie można natomiast samodzielnie przygotować kartki świąteczne. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł sprawić odrobinę radości osobom, które spędzą Wigilię w Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Makuszyńskiego 19A w Nowej Hucie, przygotowując ręcznie robioną kartkę świąteczną.

Przed Wigilią na Kiermaszu Centralnym będzie można także kupić świąteczne dekoracje i prezenty dla najbliższych. Róża Wollny pojawi się w Alei Róż wraz z tradycyjnymi ozdobami choinkowymi i stroikami świątecznymi. Ceramikę, zabawki i ręcznie robione ozdoby świąteczne będzie można kupić w Zakątku Artystycznym Ewy Śliwy. Wspólnota Emaus wystawi przedmioty codziennego użytku, Ewa Laurisch zaprezentuje ręcznie robioną biżuterię, a maskotki robione na szydełku – Dorota Michalik (właścicielka marki Kropka-kreska). Rodziców i ich pociechy może też zainteresować Akademia Popotam, słynąca z dużego wyboru gier wielkoformatowych, planszowych i książek. Nieco starszych zainteresuje być może Unikat – ubrania inspirowane Nową Hutą, lub rzeczy stare i dziwne Ludmiły Adamskiej.

Po zakupach, a przed warsztatami, będzie można spróbować pysznej herbaty, kawy i innych ciepłych napojów, a także skosztować smakołyków przygotowanych przez Fantazję Pierogów oraz cukiernię Sweet Life.

Na Kiermaszu Centralnym będzie można także posłuchać gitarowego koncertu kolęd Jakuba Zieliny, formacji Grodzka Gospel, podziwiać występy zespołu baletowego Gaduły i wokalnego – Jędrusie – a także obejrzeć widowisko Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop Pierwsza Gwiazda. Na Kiermasz przybędą też Królowa Zima i anioły na szczudłach.

Kiermasz Centralny
Od 15 do 29 grudnia 2017 roku
Aleja Róż przy Placu Centralnym, Kraków

Dodaj komentarz