Korepetycje z rysunku

Wystawa pt. Korepetycje z rysunku poświęcona jest wyłącznie rysunkowi. Monumentalna realizacja Mariusza Tarkawiana w korytarzu Galerii Białej, zatytułowana Kolokwium z historii sztuki i cywilizacji, od marca 2016 roku jest sukcesywnie rozbudowywana przez artystę, poprzez dorysowywanie wybranych motywów z każdej kolejnej wystawy odbywającej się w galerii.

„Korepetycje z rysunku”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Korepetycje z rysunku” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Realizacja Mariusza Tarkawiana oraz publikacja teki jego rysunków pt. Contemporary Art Book, stały się pretekstem do pokazania na wystawie innych artystów, dla których rysunek jest istotną formą wypowiedzi.

Tematy cielesności, intymności i seksualności podejmują w swoich rysunkach Katarzyna Kukuła i Magdalena Sawicka. Kamę Bubicz, Urszulę Pieregończuk (Riget) i Ilonę Karaudę łączą i wyróżniają autorskie tatuaże. Bartek „Arobal” Kociemba tworzy rysunki postaci i roślin, w których przygląda się interakcji między człowiekiem a naturą. Patrycja Podkościelny w swoich mrocznych rysunkach kreuje niebanalne, oniryczne i niepokojące byty. Wojciech Kucharczyk prezentuje komputerowe „antyrysunki”, które odnoszą się do pozawirtualnej rzeczywistości i są zapisem aktualnego stanu emocjonalnego autora.

Jedna ze ścian na wystawie będzie przeznaczona dla widzów, którzy uczestnicząc w Korepetycjach z rysunku, będą mogli wykonać białą kredą na czarnej tablicy własną pracę. Wystawa przeznaczona jest dla widzów pełnoletnich.

Korepetycje z rysunku
Artyści: Kama Bubicz, Ilona Karauda, Bartek Arobal Kociemba, Wojciech Kucharczyk, Katarzyna Kukuła, Urszula Pieregończuk, Patrycja Podkościelny, Magdalena Sawicka, Mariusz Tarkawian
Od 15 grudnia 2017 roku do 19 stycznia 2018 roku
Wernisaż: 15 grudnia 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Biała w Lublinie

Dodaj komentarz