Twój Vincent nominowany do Złotych Globów 2018

Twój Vincent został nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. To pierwsza w historii nominacja dla polskiej animacji. W minioną sobotę film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w tej samej kategorii.

„Twój Vincent” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Twój Vincent” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Złote Globy są przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Uroczysta 75. gala rozdania nagród odbędzie się 7 stycznia.

Twój Vincent jest już najlepiej zarabiającym filmem w historii polskiej kinematografii. Jak podaje międzynarodowy dystrybutor Cinema Management Group film zarobił na całym świecie już ponad 20 milionów dolarów, najlepsze wyniki osiągając w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (5,7 mln dolarów), Chinach (2,7 mln dol.) oraz Korei Południowej (2,1 mln dolarów). Tym samym pobił dotychczasowy rekord sprzedaży dla polskiej produkcji należący do Idy (15,3 mln dolarów).

W Polsce dystrybuowaną przez Next Film produkcję zobaczyło już ponad 350 tysięcy widzów (dokładnie 354 652). Film wciąż wyświetlany jest w kinach. Polskiej wersja językowa powstała z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego i Roberta Więckiewicza.

Twój Vincent z nomincją do Złotych Globów
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Premiera: 6 października 2017 roku
Gala rozdania nagród: 7 stycznia 2018 roku
Next Film

Dodaj komentarz