• 2017-12-12

Queens of the Stone Age w Warszawie

19 czerwca na warszawskim Torwarze wystąpi amerykańska rockowa grupa Queens of the Stone Age. Zespół zagra w ramach trasy promującej album Villains.

Queens of the Stone Age, fot. LasseLeth. Zdjęcie na licencji CC BY 2.0 (źródło: Flickr)

Queens of the Stone Age, fot. LasseLeth. Zdjęcie na licencji CC BY 2.0 (źródło: Flickr)

Queens of the Stone Age — czyli Joshua Homme, Troy Van Leeuwen, Michael Shuman, Dean Fertita, Jon Theodore – po wielu nominacjach do Grammy powrócili z siódmym albumem Villains wydanym w sierpniu 2017 roku. Wyprodukowany przez Marka Ronsona, współprodukowany przez Marka Rankina i zmiksowany przez Alana Mouldera, Villains jest pierwszym pełnym albumem Queens of the Stone Age od …Like Clockwork (2013), który dotarł do pierwszego miejsca listy albumów m.in. w USA, Australii, Belgii i Irlandii. Oprawę graficzną albumu stworzył ilustrator Boneface. Płyta została  doceniona przez branżę muzyczną. Otrzymała nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy

Najważniejsze podczas tworzenia tego albumu było dla nas zredefiniowanie naszego brzmienia, odpowiadając sobie na pytanie: „Jak teraz brzmimy?”. Jeśli nie potrafisz nagrać dobrej pierwszej płyty, powinieneś przestać to robić. A jeśli nagrasz dobra pierwszą płytę, ale potem twoje brzmienie nie ewoluuje, stajesz się parodią swojego oryginalnego brzmienia. Tytuł Villains nie nawiązuje do polityki. Nie ma nic wspólnego z Trumpem. To po prostu słowo, które fantastycznie wygląda. Każdy potrzebuje czegoś, z czym może się zmagać – ze swoim czarnym charakterem. I tak było zawsze. Nie mamy na to wpływu – mówi Josh Homme.

Queens of the Stone Age
Koncert: 19 czerwca 2018 roku
Torwar
Warszawa

Dodaj komentarz