Pomóż zmienić nazwę Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa

W Krakowie trwają konsultacje społeczne dotyczące zmiany modelu funkcjonowania oraz nazwy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Do 18 grudnia można wypełniać krótką ankietę na ten temat.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zgodnie ze swoją misją: „Opisuje, dokumentuje i opowiada Kraków. Słucha miasta…”.  Instytucji zależy na tym, by wysłuchać głosu mieszkańców Krakowa podczas podejmowania swoich najważniejszych decyzji.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Muzeum musi pełnić dziś bardziej aktywną rolę w życiu społecznym takiej metropolii jak Kraków. Musi stanowić pomost między tradycją, historią a nowoczesnością. Korzystając z wiedzy oraz zasobów dziedzictwa zgromadzonych w Muzeum budujemy wraz z Państwem, mieszkańcami Krakowa i okolic, nasze miasto na dzisiaj i dla kolejnych pokoleń. Dlatego redefiniujemy naszą misję i działania. Od lat rozbudowujemy program edukacyjny i ofertę wydarzeń w przekonaniu, że Muzeum to zbiór opowieści i emocji, które nas kształtują – mówią pracownicy instytucji.

Ankieta umieszczona jest na stronie Internetowej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w zakładce Konsultacje.

Zmiana modelu funkcjonowania oraz nazwy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – konsultacje społeczne
Początek: 11 grudnia 2017 roku, godzina 12.00
Koniec: 18 grudnia 2017 roku, godzina 12.00
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

1 komentarz do artykułu “Pomóż zmienić nazwę Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa”

  1. Joanna

    Uwielbiam nazwę Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
    Muzeum Muzeum Krakowa – tylko wtedy,kiedy oddziałami Muzeum Kraków będą także oddziały Muzeum Narodowego i pozostałe muzea marszałkowskie i miejskie. Wtedy tylko Muzeum Krakowa.

    Nazwa Muzeum Kraków znaczy tyle samo co Kraków jest muzeum,Krakow jest skansenem, a wspierania takiego wizerunku Krakowa chyba unikamy od lat.

Dodaj komentarz