Rusza scena piosenki aktorskiej w Teatrze WARSawy

W ramach stałego cyklu piosenki aktorskiej, najbliższy spektakl Koncert z okazji… Międzynarodowego dnia odpoczynku od świętowania odbędzie się 16 grudnia w Teatrze WARSawy.

„Koncert z okazji… Międzynarodowego dnia odpoczynku od świętowania” (źródło: materiały prasowe teatru)

„Koncert z okazji… Międzynarodowego dnia odpoczynku od świętowania” (źródło: materiały prasowe teatru)

To kolejna odsłona sceny piosenki aktorskiej, której pierwsza edycja odbyła się w październiku w Teatrze WARSawy i ma zagościć tutaj na dłużej. Ideą cyklu jest popularyzacja tradycji teatru piosenki, przybliżenie widzom tego wyjątkowego gatunku na pograniczu muzyki i teatru.

Aktorzy zaśpiewają popularne i mniej znane utwory m.in. Hemara, Młynarskiego, Kaczmarskiego, Osieckiej, Tigera Leedsa, Nicka Cave’a czy Włodzimierza Wysockiego w zupełnie nowych aranżacjach i aktorskich interpretacjach. Nieco zapomniane piosenki zyskają nowe życie. Dzięki nowym odsłonom i interpretacjom pokażą jak bardzo są ciągle aktualne i przystające do dzisiejszej rzeczywistości.

Będzie można usłyszeć między innymi takie utwory, jak: Korespondencja klasowa i Przedszkole, On tak ładnie kradnie, Baronowa, Moskwa Pietuszki w zupełnie nowych aranżacjach i w wykonaniu: Agnieszki Bogdan, Kamili Baar-Kochańskiej, Moniki Mariotti, Kingi Ilgner, Anety Todorczuk-Perchuć, Mariusza Drężka i Marcina Przybylskiego. Piosenki zaaranżował Michał Lamża, który pełni również rolę kierownika muzycznego, spektakl wyreżyserował Adam Sajnuk.

Koncert z okazji… Międzynarodowego dnia odpoczynku od świętowania
16 grudnia 2017 roku, godz. 22.00
Teatr WARSawy w Warszawie

Dodaj komentarz