• 2017-12-09

Na gwiazdkę? Targi Designu Wzory!

Świąteczna edycja Targów Designu Wzory będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich szukających niepowtarzalnych, pięknych przedmiotów do domu i prezentów dla najbliższych. 16 i 17 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie zaprezentuje się ponad 200 producentów i projektantów polskiego designu. Wystawcy pokażą projekty mebli, ceramiki, tekstyliów, plakatów i domowych akcesoriów wyposażenia wnętrz.

Targi Designu Wzory – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Designu Wzory – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkich spóźnialskich i tych, którzy szukają unikatowych prezentów organizatorzy zaproszą do strefy na drugim piętrze – tam znajdą się podarunki na święta: naturalne kosmetyki, biżuteria, akcesoria i duży wybór zabawek dla dzieci w każdym wieku.

16 grudnia będzie miało miejsce PROday vol.3 – spotkanie biznesowo-networkingowe dla dostawców i odbiorców z branży wnętrzarskiej i projektowej. W jego ramach obędą się ciekawe wykłady i prelekcje.

Z kolei dr Krystyna Łuczak-Surówka opowie nam o designie w czasie świąt i o tym, jak design może przysłużyć się zwierzętom.

W ramach wsparcia akcji Design Dla Zwierząt organizatorzy postanowili przekazać Fundacji Zwierzochron 10% dochodu ze sprzedaży biletów – goście wraz z biletem otrzymają też przypinkę-cegiełkę akcji z portretem zwierzaka.

Organizatorzy Wzorów nie zapomnieli również o najmłodszych.

W sobotę i niedzielę odbędą Mały Teatr Ilustracji zaprezentuje niezwykle barwne spektakle Kamishibai z podkładem dźwiękowym granym na egzotycznej marimbie. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – teatr) to japońska technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych plansz zamkniętych w drewnianej skrzynce, której historia sięga XII wieku.

W sobotę i w niedzielę Sieć Obywatelska Watchdog Polska, zaprasza na warsztat: Dzieci ulepszają codzienność. Najmłodsi zaprojektują przedmioty przyjazne dzieciom! Będzie dużo wycinania, rysowania, malowania, konstruowania i wymyślania.

Ania i Agnieszka z manufaktury SoFresh! poprowadzą warsztaty dla dzieci, na których pokażą jak z prostych, naturalnych składników samodzielnie przygotować kolorowe mydełka i balsamy do ust. W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się, jak pachną naturalne olejki, masła i do czego w manufakturze kosmetyków przydaje się wosk pszczeli.

Dzieci będą mogły wykonać razem z Bazgrołakami niepowtarzalny nadruk na torbę, koszulkę lub plecak. Przy użyciu ciekawych szablonów dzieci zrobią niepowtarzalne nadruki przy użyciu metody termotransferu.

Wzory na gwiazdkę
16 i 17 grudnia 2017 roku w godzinach od 11.00 do 19.00
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie

Dodaj komentarz