Ogród Widzialne/niewidzialne

W rozległej przestrzeni parkowej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprezentowana zostanie wystawa interaktywnych instalacji, przygotowanych przez artystów i studentów Wydziału Intermediów oraz Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

„Ogród Widzialne/niewidzialne” (źródło: materiały prasowe)

„Ogród Widzialne/niewidzialne” (źródło: materiały prasowe)

Wystawa prezentowana wcześniej w Parku Bednarskiego, w Krakowie, miała charakter opowieści, multimedialnej wędrówki, ukazującej ten park w nowej odsłonie. Tym razem artyści zmierzą się z nową przestrzenią. Stworzą oni o świetlny ogród ,przestrzeń skłaniającą do refleksji, w której każdy choć na chwilę będzie chciał pozostać. Park w Orońsku stanie się miejscem kontemplacji, zadumy, w dniu Świętej Łucji, od którego zaczynamy odliczać dni do zbliżających się Świąt.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu artystyczno-badawczego Przestrzeń dyskretna – nieujawnione miejsca prowadzonego przez dr hab. Alicję Duzel-Bilińską (WAW ASP) i dr hab. Grzegorza Bilińskiego, prof. ASP (WI ASP). Ideą autorów jest zaaranżowanie, przy pomocy nowych technologii i przy zastosowaniu metod sztuki intermedialnej, szczególnego obszaru ekspozycyjnego w przestrzeni, zwracającego uwagę na znaczenie jej kulturowego oraz ekologicznego aspektu.

Wystawie będą towarzyszyć warsztaty dla dzieci i rodziców.

Artyści: Alicja Duzel-Bilińska, Grzegorz Biliński, Grupa Electro Moon Vision, Aleksandra Karczmarek, Piotr Lutyński, Jarosław Perszko oraz studenci Wydziału Intermediów i Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Paulina Bielaszka, Dawid Błachut, Hubert Kaszycki, Imposter, Anna Kosela, Piotr Madej, Patrycja Maksylewicz, Maria Nova (performans), Mateusz Świderski, Patrycja Włodarczyk

Ogród Widzialne/niewidzialne
Koncepcja całości: Alicja i Grzegorz Bilińscy
Kuratorka: Marta Błachut
13 grudnia 2017 roku, godz. 15.00
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Dodaj komentarz