• 2017-12-09

MNK stworzy portal prezentujący zasoby cyfrowe

W ramach projektu Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji rozpoczęły się prace nad stworzeniem portalu internetowego, służącego do prezentacji zasobów cyfrowych Muzeum. 1 grudnia MNK ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy tej usługi.

Fot. Pracownia Fotograficzna MNK (źródło: materiały prasowe)

Fot. Pracownia Fotograficzna MNK (źródło: materiały prasowe)

Platforma cyfrowa ma pomieścić wszystkie dotychczasowe, jak i powstałe w ramach projektu, zasoby cyfrowe MNK, liczące ponad 130 000 zdjęć bezcennych obiektów oraz ich opisów. Planowany portal ma być zaprojektowany zgodnie z założeniem, że cyfrowe zasoby powinny być dostępne dla jak największego grona odbiorców, a nie służyć tylko specjalistom. Aby było to możliwe, portal będzie nie tylko swoistym katalogiem zbiorów – co zakłada także jego charakter naukowy – ale akcent zostanie położony na prezentację należących do MNK zabytków i dzieł sztuki w sposób zrozumiały, z silną formułą edukacyjną i społecznościową.

Muzeum liczy na to, że nowoczesna, intuicyjna i przyjemna w obsłudze platforma internetowa ułatwi wszystkim zainteresowaniom poznanie zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej MNK.

Przetarg na stworzenie platformy do prezentacji zasobów cyfrowych MNK
Ogłoszenie: 1 grudnia 2017 roku
Muzeum Narodowe w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR