• 2017-12-07

Rene Pollesch reżyseruje w TR Warszawa

8 grudnia odbędzie się premiera spektaklu Kalifornia/Grace Slick wyreżyserowanego i opartego na tekście napisanym specjalnie dla TR Warszawa przez Rene Pollescha.

Rene Pollesch, „Kalifornia/Grace Slick”, reż. Rene Pollesch (źródło: materiały prasowe teatru)

Rene Pollesch, „Kalifornia/Grace Slick”, reż. Rene Pollesch (źródło: materiały prasowe teatru)

Kalifornia to przestrzeń geograficzna, kulturowa i mentalna, do której nawiązuje najnowsze przedstawienie Rene Pollescha. Zrodzone w Kaliforni w latach 60. XX wieku prądy intelektualne i obyczajowe zmieniły oblicze Zachodu. Dzisiaj w sercu Doliny Krzemowej – Palo Alto, gdzie swoje siedziby mają największe firmy internetowe i technologiczne, decyduje się teraźniejszość i przyszłość kapitalistycznego świata.

Spektakl jest podróżą do brzegów Pacyfiku i z powrotem, śladami cywilizacyjnej fali, która wraca dzisiaj do Europy w postaci cyfrowych technologii, wirtualnych rzeczywistości i nowych modeli ekonomii. To próba zrozumienia, dokąd zaprowadziła zachodnią cywilizację ekspansja kolonialna i poszukiwanie nowych terytoriów. Przewodniczką w tej wędrówce będzie Grace Slick, gwiazda amerykańskiego rocka lat 60., ikona ruchu hippisowskiego. Psychodelia i sieciowy biznes, rewolucja seksualna i podbój kosmosu, wirtualne światy i startupy spotykają się w tym przedstawieniu, które jest trzecią – po Ragazzo dell’ Europa i Jackson Pollesch – produkcją Pollescha w TR Warszawa.

Realizatorzy:

Tekst i reżyseria: Rene Pollesch
Tłumaczenie tekstu: Karolina Bikont
Scenografia i kostiumy: Nina von Mechow
Asystentka reżysera: Karolina Gębska
Inspicjentka/suflerka: Katarzyna Gawryś-Rodriguez
Kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach

Występują: Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska.

Rene Pollesch, Kalifornia/Grace Slick
Premiera: 8 grudnia 2017 roku, godz. 19.00
TR Warszawa

Dodaj komentarz