• 2017-12-06

REset – Fokus i Rahim wracają do korzeni

1 grudnia wytwórnia MaxFloRec opublikowała najnowszą płytę Pokahontaz REset. Choć to już 4. pełnoprawny album Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House.

Pokahontaz, „REset” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pokahontaz, „REset” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno Recepturę (2005), jak i pokryte złotem: Rekontakt (2012) oraz Reversal (2014) – śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze.

Zaczęło się od Habitatu, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, Reversal. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia. Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – wspomina Rahim.

Za realizację powyższego wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na REsecie udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze 404) i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w Kalendarzach). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem – DJ Eprom.

Pokahontaz, REset
Premiera: 1 grudnia 2017 roku
MaxFloRec

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR