Pojawiające się i znikające obrazy

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na wystawę pt. Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy, która zwraca uwagę na krytyczną i społeczną funkcję sztuki.

Svatopluk Mikyta , „Ghost prints”, 2011-2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Svatopluk Mikyta , „Ghost prints”, 2011-2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy ma na celu pokazanie złożonej struktury rozważań artystycznych, które często starają się poruszyć treści związane z prawdą w dziele i ich stosunkiem wobec realnego świata. Artyści tworzą granice między obrazem rzeczywistości a jego odzwierciedleniem wewnętrznym. Więcej o wystawie można przeczytać w artykule Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy w serwisie Wydarzenia.o.pl.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na krytyczną i społeczną funkcję sztuki, która to funkcja przemawia językiem uniwersalnym. Wybrani artyści prezentują szeroką gamę technik i metod pracy artystycznej: instalacje, malarstwo, rysunki, wideo – mówi kurator František Kowolowski.

Libor Novotný, „Poltergeist”, 2009  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Libor Novotný, „Poltergeist”, 2009 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści: Aleš Čermák, Gregor Eldarb, Julia Gryboś/Barbora Zentková, Daniel Hanzlík, Milan Houser, Jan Lesák, Svatopluk Mikyta, Josef Mladějovský, Pavel Mrkus, Jaromír Novotný, Libor Novotný

Obraz wewnętrzny. Pojawiające się i znikające obrazy
Kurator: František Kowolowski
Współpraca ze strony Galerii: Magdalena Godlewska-Siwerska
Od 8 grudnia 2017 roku do 18 stycznia 2018 roku
Otwarcie: 8 grudnia 2017 roku, godz. 17.30
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz