Volta, czyli wszystko, co warto wiedzieć o nowym filmie Juliusza Machulskiego

Juliusz Machulski to reżyser, który wielokrotnie udowodnił, że na komediach zna się jak nikt inny. To w końcu on stoi za takimi obrazami jak: Vabank, Seksmisja, czy kultowy Kiler. Reżyser w wielkim stylu wkroczył w tym roku na ekrany kin z filmem Volta. Połączył w nim doskonały humor – ten sam, którym rozkochał nas już wiele lat temu – oraz kryminalną intrygę. Volta to film, który należy zobaczyć, ale o tym za chwilę…

„Volta”, reż. Juliusz Machulski (źródło: materiały prasowe)

„Volta”, reż. Juliusz Machulski (źródło: materiały prasowe)

Co musisz wiedzieć o Volcie?

O tym, że Machulski upodobał sobie tytuły filmów zaczynające się na „V” wiemy od dawna. Po V.I.P, dwóch częściach Vabanku i filmie Vinci z 2004 roku, Volta jest piątym z kolei obrazem, którego tytuł zaczyna się na tę szczęśliwą dla Machulskiego literę.  Co trzeba wiedzieć przed obejrzeniem? Mianowicie to, że akcja filmu toczy się w Lublinie i jest to historia z insygniami królewskimi w tle.

To dosyć zaskakująca komedia, pełna zwrotów akcji i charakterystycznego dla reżysera (i tak lubianego przez Polaków) prześmiewczego humoru. Ważne są również sensacyjne zwroty akcji, błyskotliwe dialogi oraz obsada. Bo przecież w Volcie można zobaczyć: Andrzeja Zielińskiego, Olgę Bołądź, Cezarego Pazurę, Tomasza Kota i wielu innych – mówi specjalista z serwisu dvdmax.pl

O czym jest Volta?

Tytułowy bohater – Bruno Volta to specjalista od wizerunku polityków. To prawdziwy twardziel, który potrafi szybko kojarzyć fakty i jeszcze szybciej rozwiązywać zagadki. Jego umiejętności zostaną wystawione na próbę, gdy dowie się, że znajoma jego partnerki znalazła w mieszkaniu (w starej kamienicy) prawdziwy skarb. Volta szybko obmyśli plan wejścia w jego posiadanie – w końcu kto oparłby się prawdziwym insygniom królewskim?

Machulski w Volcie wraca do swoich korzeni, czyli opowieści o przekręcie – tzw. caper story. To ten gatunek filmowy wyniósł go na szczyt i uczynił tak naprawdę królem polskiej komedii. Wspomnę tylko legendarny klasyk gatunku – Vabank. Warto wiedzieć jeszcze o jednej ciekawostce, która czyni z Volty film wyjątkowy. Machulski w nim oddaje hołd Lublinowi, to w nim osadza akcję i poniekąd promuje to miasto, które w tym roku obchodzi 700-lecie swego istnienia – mówi nasz rozmówca (dvdmax.pl)

Juliusz Machulski to utytułowany reżyser, który wielokrotnie udowodnił, że pod płaszczykiem filmów rozrywkowych potrafi ukryć diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje nam, jacy jesteśmy w najlepszy z możliwych sposobów i jeszcze zachęca nas do tego, byśmy pośmiali się z samych siebie. Jego ostatni film – Volta to również wyraz takiego podejścia. Warto zatem poświęcić 1 godzinę i 45 minut na zabawę w najlepszym gatunku. Tym bardziej, że film jest już dostępny na DVD i Blu-ray.

Dodaj komentarz