• 2017-12-05

Rajskie ogrody na ścianie

Nowa kolekcja eleganckich, tekstylnych tapet ściennych Fardis Muraspec zainspirowana została mitycznym światem Shangri-La. „Niebo na ziemi” użyczyło okładzinom nie tylko swojej nazwy, ale również obdarowało rajskim klimatem.

Gilgit z kolekcji Shangri-La, Muraspec (źródło: materiały prasowe)

Gilgit z kolekcji Shangri-La, Muraspec (źródło: materiały prasowe)

Projektanci Muraspec przełożyli na język przedmiotu wizję rajskiej utopii, w której rządzi spokój, harmonia i łagodność. Estetyczną osią kolekcji nowych tapet o nazwie Shangri-La są metafory kwiatowe, bajeczne w swoich formach i barwach.

W linii dostępnych jest siedem wzorów o egzotycznie brzmiących nazwach: Gilgit, Maui, Naran, Hunz, Kachura, Skardu oraz Yunnan. Zróżnicowane wzory razem składają się na spójną estetycznie linię stworzoną do nowoczesnych wnętrz z nutą romantyzmu. Wzorniczą atrakcyjność nowych okładzin uzupełnia wysoka jakość: tapety przygotowane zostały na tekstylnym, bawełnianym podkładzie.

Każdy z wzorów dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, co poszerza spektrum użycia ich we wnętrzu. Kolory nowych tapet Muraspec są wyraziste i trwałe.

Maui to modny wzór palmowych liści – symbol tropikalnego raju na Pacyfiku. W zależności od zastosowanej kolorystyki może to być raj, w którym znajdziemy ochłodę (zielone liście na białym podkładzie) lub miejsce pełen blasku i magii (złote liście na czarnym tle). W linii Maui do wyboru jest aż 9 opcji kolorystycznych, w tym m.in. zieleń, brąz, bordo, czerń i złoto.

Hunza, czyli irysy, maki, jeżówki, jaskry, zawilce i inne piękne kwiaty w pełnym rozkwicie. Zatrzymane na tapecie na wzór kadru zdjęcia. Ozdobne, a jednocześnie delikatne. Feeria barw i kolorów wzoru Hunza z pewnością zachwyci wielbicieli motywów kwiatowych.

Motywem dekoracyjnym tapety Skardu, jest męczennica pospolita, lepiej znana pod nazwami passiflora lub marakuja. I choć kwiaty tej rośliny to kolorystyczne cuda natury, projektanci Muraspec zdecydowali, że to nie one będą motywem dekoracyjnym, tylko skromne estetycznie owoce. Tak więc kwiaty i liście dosłownie i w przenośni pozostały w tle, oddając stylistycznego pola czerwono-fioletowym jagodom. Wrzecionowate owoce tworzą estetyczne kontrapunkty dla pozostałych części rośliny utrzymanych w estetyce szarości.

Skardu z kolekcji Shangri-La, Muraspec (źródło: materiały prasowe)

Skardu z kolekcji Shangri-La, Muraspec (źródło: materiały prasowe)

Yunnan to wzór oniryczny, z pogranicza jawy i snu. Na szaro-niebieskim tle unoszą się kwiaty ozdobnego białego czosnku. Poruszane niewidzialnym wiatrem, zaklęte w powietrznym tańcu, mają urok sennego marzenia. Wszystko to sprawia, że Yunnan jest kwintesencją delikatności.

Tapety Shangri-La
Fardis Muraspec

Dodaj komentarz