Forum Rozwoju Miast w Poznaniu

Polscy i zagraniczni eksperci odwiedzą 6 i 7 grudnia pierwsze w Poznaniu Forum Rozwoju Miast. Zaproszeni goście oraz poznaniacy będą debatować nad wykorzystaniem potencjału miasta i współczesnym postrzeganiu jego rozwoju. Wydarzeniu towarzyszy konkurs Miasto dla mieszkańców – mieszkańcy dla miasta.

Motyw graficzny Forum Rozwoju Miast (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motyw graficzny Forum Rozwoju Miast (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas licznych prelekcji i warsztatów, debaty oraz konkursu usłyszymy opinie, poznamy różne punkty widzenia, jak mieszkańcy mogą tworzyć miasto, w którym żyje się dobrze, podkreśla , Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Dwudniowe Forum Rozwoju Miast rozpocznie się 6 grudnia. Pierwszego dnia uczestnicy skoncentrują się na zagadnieniu Miasto dla mieszkańców.

Dyskusja skupi się przede wszystkim na tym, jak planować przyszłość miasta w oparciu o rzetelną diagnozę z uwzględnieniem tego, czego chcą i czego potrzebują jego mieszkańcy – mówi pomysłodawczyni i główna organizatorka Forum Rozwoju Miast, Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Poznania. – Drugi dzień upłynie pod hasłem Mieszkańcy dla miasta, w czasie którego poruszone zostaną wątki budowy kapitału społecznego i roli miasta w inspirowaniu oddolnych inicjatyw – kontynuuje.

Wśród zaproszonych ekspertów znajdą się m.in. prof. Jerzy Hausner – były wicepremier, prof. Hubert Izdebski – ekspert w dziedzinie administracji i samorządu, prof. Roberto Verganti – specjalista w zakresie polityki związanej z zarządzaniem i innowacjami oraz Filip Springer, autor publikacji Miasto Archipelag, który wystąpi wspólnie z teatrem improwizowanym Klancyk.

Organizatorzy zapraszając na Forum Rozwoju Miast, proponują także udział w warsztatach dla mieszkańców. Przy okazji Forum zorganizowany został również konkurs inicjatyw miejskich Miasto dla mieszkańców – mieszkańcy dla miasta na koncepcję projektu, który przyczyni się do rozwiązania zaobserwowanego w mieście problemu. Uczestnicy mieli przedstawić cel projektu, jego zakres i oczekiwany rezultat oraz pomysł na jego dalszy rozwój. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony kwotą w wysokości 5 000 zł.

Plakat Forum Rozwoju Miast (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Forum Rozwoju Miast (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski oraz ukraiński. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępna na stronie internetowej Forum Rozwoju Miast w Poznaniu oraz na Facebooku.

Forum organizowane jest przez Urząd Miasta Poznania oraz PCSS, które jako współorganizator i partner technologiczny wydarzenia, odpowiada za przygotowanie oraz udostępnienie strony internetowej dla uczestników Forum i udostępnienie aplikacji Conference4Me.

Forum Rozwoju Miast
6 i 7 grudnia 2017 roku
Collegium Iridicum Novum UAM w Poznaniu

Dodaj komentarz