Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?

14 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się spotkanie Czy wiesz, kto zbudował Twój dom? Rozmowa o bohaterach drugiego planu sukcesów deweloperów. Głos zabiorą: Grupa Projektowa Centrala, Filip Springer oraz przedstawiciele związków zawodowych i firmy budowlanej. Wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy Polacy wiedzą, kto zbudował ich dom.

„Fair Building” – „Czy wiesz, kto zbudował Twój dom” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fair Building” – „Czy wiesz, kto zbudował Twój dom” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Branża budowlana to wciąż najszybciej rozwijająca się dziedzina polskiej gospodarki. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, dotyczącego budownictwa mieszkaniowego w Polsce, do września 2017 roku oddano do użytku 14967 mieszkań. W ostatnich miesiącach liczba nowych mieszkań wzrosła blisko o 40%. Ale czy większy popyt i rosnąca efektywność firm budowlanych idą w parze z bezpieczeństwem? Czy przestrzeganie przepisów BHP jest możliwe przy jednoczesnym utrzymywaniu zawrotnego tempa pracy?

Podczas rozmowy zgłębione zostaną zagadnienie etyki w branży budowlanej. Goście przyjrzą się, jak wygląda sytuacja pracowników fizycznych na budowie i jak zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Zastanowią się, czy takie działania jak Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie przyniosły realne skutki, a może jest to jedynie zabieg marketingowy.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z Grupy Projektowej Centrala, których gośćmi będą:

  • Filip Springer – reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze (Źle Urodzone, Zaczyn, Wanna z kolumnadą, Księga zachwytów). Współpracuje z Gazetą Wyborczą i Polityką.
  • Rafał Stoparczyk – menadżer projektu w Skanska Property Poland, zaangażowany w organizację Tygodnia Bezpieczeństwa. Prywatnie i służbowo działa na rzecz polepszenia warunków pracy na budowach.
  • Arkadiusz Hiller – operator żurawi i aktywista społeczny. Założyciel Fundacji Skytouchers, zatrudniającej operatorów żurawi wieżowych, specjalizujących się we wznoszeniu wysokich budowli. Przewodniczący Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych Związku Zawodowego Wspólnota Pracy.
  • Grupa Projektowa Centrala – interdyscyplinarny kolektyw twórczy realizujący projekty architektoniczne, artystyczne, edukacyjne i badawcze z zakresu ochrony i rewitalizacji dziedzictwa modernizmu oraz przekształceń miast i kreowania przestrzeni publicznej.
Wydarzenie towarzyszy wystawie Fair Building.

Czy wiesz, kto zbudował Twój dom? Rozmowa o bohaterach drugiego planu sukcesów deweloperów
14 grudnia 2017 o godzinie 18.00
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Budynek III, I piętro, galeria CDG

Dodaj komentarz