• 2017-12-02

Galeria Wzornictwa Polskiego na Targach Rzeczy Ładnych

Dziesiąta edycja, odbywających się 2 i 3 grudnia w Warszawie, Targów Rzeczy Ładnych cechuje się nie tylko szeroką ofertą produktów od polskich producentów i projektantów, otwartością na debiutantów oraz ideą prezentowania najlepszego, polskiego designu. Jubileuszowa odsłona Targów to również bogactwo wystaw czasowych im towarzyszących – od 2 do 21 grudnia w budynku Ethos w Warszawie można oglądać m.in. wystawę Galeria Wzornictwa Polskiego przygotowaną przez Muzeum Narodowego w Warszawie.

Galeria Wzornictwa Polskiego na Targach Rzeczy Ładnych (źródło: materiały prasowe)

Galeria Wzornictwa Polskiego na Targach Rzeczy Ładnych (źródło: materiały prasowe)

W grudniu Muzeum Narodowe w Warszawie otwiera długo wyczekiwaną Galerię Wzornictwa Polskiego, pokazującą najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk. Wystawowy zwiastun Galerii przygotowany we współpracy z Targami Rzeczy Ładnych uwypukla ponadczasowe walory polskiej sztuki użytkowej.

Zadanie to doskonale realizuje prezentacja mebli: od intrygującego krzesła projektu Jana Kurzątkowskiego, poprzez siedziska z przełomu lat 50. i 60., aż po przykład obiektu współczesnego.

Tkaniny pochodzą z jednego okresu – potocznie nazywanego złotym wiekiem polskiego designu, czyli przełomu lat 50. i 60. Tkanina z motywem wycinanki oraz dziecięce krzesełko Sarenka nawiązują do sekcji tematycznych GWP – etnoprojektowania i projektowania dla dzieci.

Do tej ostatniej grupy należą również wprowadzające w świąteczny nastrój papierowe zabawki na choinkę – znakomita papieroplastyka Jana Kurzątkowskiego.

Targi Rzeczy Ładnych – poza zapowiedzią Galerii Wzornictwa Polskiego przygotowaną we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie – eksponują także Elementarz polskiego dizajnu, zdjęcia Szymona Brodziaka oraz prace wyróżnione Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Wystawy w budynku Ethos czynne będą do 21 grudnia.

10. Targi Rzeczy Ładnych
Targi: 2 i 3 grudnia w godzinach od 11.00 do 19.00
Galeria Wzornictwa Polskiego MNW
Od 2 do 21 grudnia 2017 roku
Ethos, Warszawa

Dodaj komentarz