• 2017-12-01

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy na Targach Rzeczy Ładnych

Podczas Targów Rzeczy Ładnych w warszawskim budynku Ethos będzie można oglądać prace, które zwyciężyły w konkursie o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Ekspozycja będzie prezentowana 2 i 3 grudnia oraz po zakończeniu Targów – do 21 grudnia.

Centrum Kreatywności Targowa – zwycięzca w kategorii najlepsza rewitalizacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centrum Kreatywności Targowa – zwycięzca w kategorii najlepsza rewitalizacja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszelkie wznoszone w mieście budynki współtworzą ściany dla przestrzeni publicznej i stanowią tło codziennego życia mieszkańców miasta, ale także bezpośrednio w nim uczestniczą. Dlatego muszą być dobrze zaprojektowane i funkcjonalne, by tworzyć ciekawą, przyjazną przestrzeń i kształtować najlepszej jakości warszawską architekturę.

Aby docenić wybitnych architektów, a tym samym realizacje wyróżniające się wysokim poziomem rozwiązań przestrzennych i walorami estetycznymi, Hanna Gronkiewicz-Waltz ustanowiła Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy, która jest przyznawana corocznie.

Wszystkich zainteresowanych dobrą architekturą organizatorzy zapraszają na slajdshow – fotograficzną podróż po zwycięskich projektach tej nagrody – po dobrze zaprojektowanych budynkach, architekturze użyteczności publicznej i architekturze mieszkaniowej, prezentację nominacji w kategorii projektowania przestrzeni publicznie dostępnej oraz w kategorii wydarzeń architektonicznych.

10. Targi Rzeczy Ładnych
Targi: 2 i 3 grudnia w godzinach od 11.00 do 19.00

Wystawa prac nagrodzonych Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy
Od 2 do 21 grudnia 2017 roku
Ethos, Warszawa

Dodaj komentarz