• 2017-12-01

Co dane mówią o kulturze?

Zespół Medialab Katowice oraz instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów zaprasza do udziału w wydarzeniu Kultura (w) danych organizowanym w ramach międzynarodowego projektu badawczego Shared Cities: Creative Momentum.

„Kultura (w) danych”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kultura (w) danych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie odbywa się od 1 do 3 grudnia w Katowicach (Katowice Miasto Ogrodów). Przedmiotem rozważań podczas wydarzenia będzie badanie partycypacji w kulturze za pomocą danych, łączenie tradycyjnych metod nauk o kulturze z analizą dużych zbiorów danych ze stron www i mediów społecznościowych, a także stosowanie narzędzi służących do analizy i wizualizacji danych w badaniach i prezentacji złożonego ekosystemu kultury w mieście.

Poza konferencją, program Kultury (w) danych obejmuje wystawę podsumowującą wyniki badań uczestnictwa w kulturze w Katowicach, a także warsztaty i spacery po mieście oraz afterparty organizowane we współpracy z Biurem Dźwięku Katowice. Naszymi prelegentami będą m.in. Michiel de Lange, Edwin Bendyk, Bogna Świątkowska, Aleksandra Janus, Marcin Wilkowski, Szymon Kaliski, Agnieszka Szklarczyk i Dariusz Szklarczyk, Patrycja Rudnicka czy Katarzyna Szymielewicz.

Wydarzenie jest skierowane do osób organizujących i promujących wydarzenia kulturalne; do badaczy kultury i miasta, aktywistów miejskich, urzędników i twórców polityk kulturalnych, projektantów, programistów, analityków danych i innych profesjonalistów zainteresowanych wykorzystaniem danych w interdyscyplinarnych projektach.

Konferencja Kultura (w) danych
Od 1 do 3 grudnia 2017 roku
Katowice Miasto Ogrodów

Dodaj komentarz