Tryptyk wschodni – książka o podróży do Chin, Tybetu i Mongolii

27 października 2017 roku nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki ukazała się książka Elżbiety Sęczykowskiej Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia. Spotkanie autorskie odbędzie się 7 grudnia w PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie.

Elżbieta Sęczykowska, „Tryptyk wschodni” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Elżbieta Sęczykowska, „Tryptyk wschodni” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tryptyk wschodni to droga, którą Elżbieta Sęczykowska, prowadzi czytelników przez trzy krainy – Buddy, Konfucjusza oraz smoka – lamaizmu, taoizmu i szamanizmu.

Elżbieta Sęczykowska poświęciła wiele lat swojego życia na poznawanie Dalekiego Wschodu. Jej najnowsza książka to lektura dla osób, które chcą poznać tę część świata, poznać jej ducha, wniknąć w kulturę i tradycję żyjących tam ludzi lub przenieść się w odległe zakątki zagłębiając w lekturze książki. Publikacja otrzymała rekomendację prozaika i dramaturga – Jerzego Przeździeckiego.

Elżbieta Sęczykowska – artysta fotografik, członek ZPAF, muzealnik. Założycielka Fundacji Mecenat Sztuki i Cultura Memoriae. Wydawca i pomysłodawczyni wielu wydawnictw o sztuce. Animator kultury w zakresie plastyki, muzyki jazzowej i klasycznej. Niezależny fotografik realizujący wystawy w kraju i za granicą. Z pasji podróżniczka, od lat zafascynowana podróżami i odmiennymi kulturami świata. Odwiedzała odleglejsze zakątki Ziemi, poznawała odmienne kultury i egzotyczne miejsca. Twórca kilkudziesięciu wystaw prezentowanych w kraju i za granicą. Autorka obyczajowej książki Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno, kolekcji puzzli z Dalekiego Wschodu oraz nagrodzonych książek podróżniczych: Tybet. W drodze do Kumbum (Magazyn Literacki „Książki”), Mongolia. W poszukiwaniu szamanów (Travelery).

Elżbieta Sęczykowska, Tryptyk wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia
Premiera: 27 października 2017 roku
Spotkanie autorskie: 7 grudnia 2017 roku, godz. 18.30
PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie

Dodaj komentarz