• 2017-12-01

10 spektakli w Nurcie OFF na 39. PPA

Jury Nurtu Off w składzie: Cezi Studniak – szef artystyczny PPA, Paweł Krupski – główny producent i Joanna Zabuska – producentka spektakli off, wybrało 10 najlepszych scenariuszy do realizacji na 39. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

39.Przegląd Piosenki Aktorskiej(źródło:materiały prasowe organizatora)

39. Przegląd Piosenki Aktorskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponownie widać silne społeczne zaangażowanie artystów, znów wyraźnym głosem o sobie i swoim miejscu w świecie mówią kobiety. Kilka scenariuszy podjęło wątek samotności i wyobcowania człowieka – w tłumie, w medialnym i technologicznym chaosie, który nas otacza, kilka zastanawia się nad rolą i miejscem artystów w dzisiejszej rzeczywistości. Interesujące i bardzo różnorodne jest podejście do muzyki, które proponują uczestnicy konkursu. Jest też wśród nich wielu teatralnych zawodowców, można się więc spodziewać, że offowe spektakle 39. PPA będą po prostu dobrym, muzycznym teatrem. Jurorzy podkreślili, że poziom pierwszego etapu konkursu był w tym roku bardzo wysoki, i że mieli trudności z dokonaniem wyboru. – mówi Cezi Studniak.

Wybrane do realizacji projekty: Can I be Whitney?Wkurwione kobiety w leju po PolsceDziecko piasku, Dziewczyna z zespołu, Gender Unplugged, DziwaczkiBRAKH, czyli żenująca historia Bardzo Miłego Gościa, który pewnej mroźnej zimy wyszedł z matki i do dzisiaj nie powrócił, Płetwal 52, 16 psów. Rzecz o treserce zwierząt, Nieistnienie.

39. Przegląd Piosenki Aktorskiej
Od 16 do 25 marca 2018 roku
Wrocław

Dodaj komentarz