• 2017-11-30

Hidden Orchestra w Niebie

Hidden Orchestra wystąpi 1 grudnia w warszawskim klubie Niebo. Zespół podczas trasy koncertowej promować będzie wydany w czerwcu tego roku album Dawn Chorus.

Hidden Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hidden Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hidden Orchestra to o jazzowym zabarwieniu, projekt multi-instrumentalisty, kompozytora i producenta Joe Acheson’a. Ich brzmienia są niezwykle ujmującą, intensywną i zróżnicowaną podróżą muzyczną, chwytającą za serce zarówno słuchane na płycie jak i podczas koncertów na żywo. Innowacyjne rozstawienie z dwoma perkusjami w roli front man’ów nieodmiennie od początków istnienia grupy wzbudzają niesamowite wrażenia i pozytywnie zaskakują tak widownię jak i krytyków. W skład zespołu wchodzi również kontrabas, skrzypce i pianino.

Najnowszy album zespołu ukazał się 16 czerwca tego roku, i nosi nazwę Dawn Chorus. To niezwykle osobista, zawiła i przede wszystkim unikatowa seria utworów stworzonych przez Joe Acheson’a. Opiera się na szerokiej kolekcji śpiewu ptaków i innych dźwięków przyrody zbieranych starannie przez lata, w różnych lokalizacjach. Album obfituje w detale i odznacza się oryginalnym charakterem. Dźwiękowe migawki natury przeplatają warstwy basu, bębnów, perkusji oraz innych instrumentów takich jak pianino, elektryczna harfa, dzwonki, flet czy też wiolonczela. Koncert będzie uświetniony zapierającą dech w piersiach oprawą wizualną, a także wybitnie energetyczną dawką nowoczesnych, elektronicznych dźwięków.

Hidden Orchestra
1 grudnia 2017 roku
Klub Niebo w Warszawie

Dodaj komentarz