Finisaż wystawy w Galerii 9/10

Galeria 9/10 w Poznaniu zaprasza na ostatnie dni wystawy Agnieszki Grodzińskiej i Macieja Nowackiego Hole for two done twice, oraz na finisaż który odbędzie się 1 grudnia.

„Hole for two done twice” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hole for two done twice” (źródło: materiały prasowe organizatora)

It’s not the bullet that kills you, it’s a hole. (V. Acconci)

Wystawa porusza wątki takie jak wzajemna obserwacja, przenikanie i oscylacja pomiędzy dwójką w ramach stworzonych przez system ekspozycyjny, który ma potencjał tak łączenia, jak i rozdzielania, wyodrębniania. Instalacja skonstruowana na planie dawnego mieszkania to symbiotyczny plac budowy, multiplikujący i odbijający gesty w przestrzeni noszącej jeszcze ślady czyjegoś dawnego współbytowania.

Prowizoryczny charakter wykorzystanych elementów konstrukcyjnych oddaje stan ciągłego stawania się, obecnego tak w relacji, jak i w procesie samookreślenia. Figurą umożliwiającą takie działanie jest siatka, która staje się ramą dla wystawy zarówno na poziomie mentalnym, jak i fizycznym. Relacyjność tej gry w podobieństwa i różnice odzwierciedla uniwersalny charakter wszelkich życiowych relacji czy fascynacji; definiowania poprzez odrębność w pokrewieństwie.

Napięcie pomiędzy wolą konstruowania i ujmowania w ramy a materią, cielesnością, która buntuje się przeciwko ideowym i fizycznym ograniczeniom, buduje obszar wspólny zaprezentowanych prac. Zaistniałe w tym układzie obiekty i obrazy kreślą przynależne danemu artyście znaczenia poprzez dwugłosowe stopniowanie zaimków: ja/my/oni w procesie artystycznej kohabitacji.

Agnieszka Grodzińska, Maciej Nowacki. Hole for two done twice
Od 17 listopada do 1 grudnia 2017 roku
Finisaż: 1 grudnia 2017 roku, godz. 21.00
Galeria 9/10 w Poznaniu

Dodaj komentarz