• 2017-11-29

Carmina Burana zabrzmi w „szklanym domu”

Kantata sceniczna Carmina Burana triumfalnie przeszła przez estrady całego świata i przyniosła swojemu twórcy nieśmiertelną sławę. Dzieło Carla Orffa zabrzmi w Warszawie 2 grudnia na dziedzińcu biurowca Focus. Wydarzenie to zainauguruje cykl koncertów muzyki klasycznej pt. Moc Klasyki.

„Moc Klasyki” (źródło: materiały prasowe)

„Moc Klasyki” (źródło: materiały prasowe)

Jeden z największych przebojów muzycznych wszech czasów wykona ponad 220 artystów: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Uniwersytetu SWPS, Chór Tibi Domine, Warszawski Chór Chłopięcy przy UMFC oraz soliści: Olga Pasiecznik – sopran, Krzysztof Kur – tenor, Konstantin Suchkov – baryton. Koncert poprowadzi Michał Klauza.

Kantata Carmina Burana oparta jest na tekstach pochodzących ze średniowiecznego manuskryptu, odnalezionego w bawarskim klasztorze benedyktynów w Beuern. Jego wiersze opiewają uroki wiosny, wychwalają przyjemności wspólnego biesiadowania, ale również poruszają odwieczny problem zależności człowieka od kaprysów losu. Rozpoczynający kantatę prolog O Fortuna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i efektownych incipitów muzycznych. Zdecydowanie jeden z tych, które trzeba usłyszeć na żywo. Atrakcyjne melodie, wyrazista rytmika, barwne brzmienia i żywa orkiestracja sprawiają, że słuchanie kantaty Carmina Burana jest niezwykłym doświadczeniem, które na długo pozostaje w pamięci.

Carl Orff, Carmina Burana
2 grudnia 2017 roku, godz. 17.00
Budynek Focus
Warszawa, al. Armii Ludowej 26

Dodaj komentarz