• 2017-11-29

Podwyżka w kaliskim Teatrze

2 grudnia w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbędzie się trzecia premiera sezonu – Podwyżka Georges’a Pereca – w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego.

Georges Perec, „Podwyżka”, reż. Beniamin M. Bukowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Georges Perec, „Podwyżka”, reż. Beniamin M. Bukowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Podwyżka to pełna absurdalnego humoru sztuka francuskiego eksperymentatora Georgesa Pereca. Główny bohater, jeden z trybików wielkiej korporacyjnej machiny, zdobywa się na odwagę i postanawia udać się do Kierownika Działu po podwyżkę. Sześć głosów w głowie bohatera kłóci się o to, jak najskuteczniej osiągnąć zamierzony cel.

Zegarmistrzowska precyzja formy, niespodziewane pojawienie się zaraźliwej choroby i ciąg absurdalnych perypetii, które prowadzą do nieoczekiwanego finału. A wszystko to zamknięte w pięćdziesięciu króciutkich odsłonach rozsadzających granice teatru.

Beniamin Bukowski jest tegorocznym absolwentem MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (filozofia, historia sztuki) i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele realizacji teatralnych i kilka nagród (Najciekawszy debiut dramatopisarski w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; Najlepszy spektakl publiczności na Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-Teatr, finalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej).

Występują: Agnieszka Dzięcielska, Małgorzata Kałędkiewicz, Ewa Kibler, Kama Kowalewska, Bożena Remelska, Dawid Lipiński i Lech Wierzbowski.

Georges Perec, Podwyżka
Premiera: 2 grudnia 2017 roku, godz. 19.00
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dodaj komentarz