• 2017-11-29

Elementarz polskiego dizajnu na Targach Rzeczy Ładnych

Elementarz polskiego dizajnu to jedna z wystaw czasowych podczas 10. jubileuszowej edycji Targów Rzeczy Ładnych 2017 w Warszawie. Wystawa, odbywająca się w ramach targów w budynku Ethos, czynna będzie do 21 grudnia.

Fotel Chierowskiego, 1962 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotel Chierowskiego, 1962 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Rzeczy Ładnych zaskakują z roku na rok. Ich dziesiąta edycja odbędzie się już w najbliższy weekend – 2 i 3 grudnia w budynku Ethos przy placu Trzech Krzyży w Warszawie – i zgromadzi ponad 200 marek i projektantów, w tym aż 50 debiutów.

Targom towarzyszy szereg imprez dodatkowych, w tym atrakcje dla dzieci, aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Małgosi Braunek oraz aż cztery czasowe wystawy, które oglądać będzie można również po zakończeniu Targów.

Jedną z wystaw jest Elementarz polskiego dizajnu, którego kuratorką jest Ewa Solarz.

Niełatwo pokazać 100 lat polskiego designu, ograniczając się do 100 obiektów. Jak wybrać to, co najważniejsze? Jak nie ulec pokusie pokazania samych ikon? Jak zainteresować nie tylko ekspertów? W jaki sposób przedstawić różnorodność dziedzin, jakimi zajmuje się design? Na wystawie prezntowanych jest 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych przez 25 polskich ilustratorów – artystów o bardzo różnym dorobku: doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji oraz ilustratorów młodego i średniego pokolenia, a także całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia.

10. Targi Rzeczy Ładnych
Targi: 2 i 3 grudnia w godzinach od 11.00 do 19.00

Wystawa Elementarz polskiego dizajnu
Od 2 do 21 grudnia 2017 roku
Kurator: Ewa Solarz
Ethos, Warszawa

Dodaj komentarz