• 2017-11-27

Takashi Matsunaga w Teatrze Syrena

3 grudnia na deskach Teatru Syrena odbędzie się koncert Takashi Matsunagi. Ten wybitny pianista jazzowy wraz z saksofonistą Tetsuo Takagi wystąpią z projektem JaRex. Duet koncertował w Paryżu, Nowym Jorku, Tokio, Rio de Janeiro, Budapeszcie, a teraz wystąpi w Warszawie!

Takasi Matsunaga (źródło: materiały prasowe organizatora)

Takasi Matsunaga (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bilety na zeszłoroczny solowy występ fortepianowy Takashi Matsunagi w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zostały wyprzedane natychmiast, a sam artysta był oklaskiwany podwójnym bisem. Podczas warszawskiego koncertu w Teatrze Syrena duet zagra słynne utwory jazzowe, takie jak Caravan, Someday My Prince Will Come, On the Sunny Side Street, utwory tematyczne z klasycznej japońskiej animacji Evangelion, Dragon Ball, a także oryginalną ścieżkę dźwiękową Kobe. Rozpoznawalni na całym świecie artyści koncertowali m.in. w paryskim Luwrze, w Muzeum Manggha w Krakowie i wielu innych słynnych miejscach.

Artyście towarzyszyć będą:
Tetsuo Takagi – saksofon
Krzysztof Szmańda – perkusja
Andrzej Święs – kontrabas

Takashi Matsunaga – kompozytor i pianista. Urodził się w 1986 roku. Karierę muzyczną rozpoczął jako trzynastolatek, wychowanek Hanka Jonesa. W wieku siedemnastu lat debiutował bestsellerowym albumem Takashi. W tym samym roku zagrał na festiwalu Jazz in Tokio 2013, występując wspólnie z Herbie Hancockiem. Od tego czasu ceniony jest przez artystów o światowej randze. W 2004 roku wydał w USA, Europie i Azji płytę Storm Zone. Nagrał ją jako najmłodszy artysta w 75-letniej historii wydawnictwa Blue Note, bijąc tym sposobem dotychczasowy rekord Milesa Davisa. Matsunaga jest laureatem 14. Nagrody Muzycznej Idemitsu. Komponuje muzykę do programów telewizyjnych, reklam, pisze też kompozycje o charakterze klasycznym. Wystąpił z Nową Filharmonią Japońską pod batutą Hiroyukiego Iwaki, a także z wieloma orkiestrami na świecie w utworach m.in. G. Gershwina, D. Szostakowicza i W. A. Mozarta. W 2013 roku, z okazji dziesięciolecia swojego debiutu wydał płytę Good News. W grudniu 2013 roku, podczas koncertu z okazji wręczenia nagród SNBA w paryskim Luwrze wystąpił w solowym koncercie, a także w duecie z mistrzem Gabrielem Taccino, zdobywając uznanie środowiska artystycznego.

Takashi Matsunaga oraz Tetsuo Takagi 
3 grudnia 2017 roku, godz 19.00
Teatr Syrena, Warszawa

Dodaj komentarz