Rekonstrukcja zdarzenia

2 grudnia odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Jastrubczaka, Rekonstrukcja zdarzenia, na którą składają się filmy dokumentujące działania z przedmiotami i ludźmi, kolekcja slajdów prezentująca rysunki z krajów tzw. trzeciego świata oraz słuchowisko.

Łukasz Jasturbczak „Rekonstrukcja zdarzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Jastrubczak „Rekonstrukcja zdarzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Jastrubczak – artysta sztuk wizualnych. Urodził się w 1984 roku w Zielonej Górze. W latach 2004-2006 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od 2006 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2013 roku został zwycięzcą konkursu Spojrzenia 2013. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Sztuka Jastrubczaka zdaje się niemal w całości wynikać z fascynacji artysty możliwościami budowania światów, jakie daje kino. Język filmu fabularnego próbuje przełożyć na rzeczywistość poza kinem, zainfekować ją fragmentami niedopowiedzianej fabuły. Zawsze wykorzystuje do tego zadziwiająco proste środki i tanie materiały. Już jego projekt 01 w Bytomiu w 2007 roku odnosił się zarówno do suprematyzmu i minimalizmu – kierunków z historii sztuki XX wieku (czerwony sześcian), jak i filmów science-fiction (ścieżka dźwiękowa z filmu Stanleya Kubricka 2001: Odyseja kosmiczna).

TREAP – Cztery czarne postumenty wypełniały przestrzeń galeryjną. Bryły czarnego lodu, które dopełniały postumenty, topiły się, zmieniając swoje położenie względem kubików, modyfikując kształt układu, który reprezentował znaki: =, |, /, _. Wystające z lodu i kubików czarne druty, po kilkugodzinnym procesie topnienia, ustawiły się na sekundę tak, iż z odpowiednich punktów spojrzenia, uformowały napis : TREAP.

Wyścig figur, liter, cyfr i przedmiotów, w dalekiej perspektywie – Przez 5 dni w tygodniu o 8.00 rano w TVP Kultura emitowane były 5 minutowe odcinki programu. Pierwszy epizod prezentował wyścig figur geometrycznych, drugi – wyścig liter, trzeci – wyścig koła i krzyża, czwarty – wyścig cyfr, a piąty – wyścig kuli i jajka. Tylko dzięki zaangażowaniu telewidzów, wyścig mógł się wydarzyć.

Rekonstrukcja Zdarzenia, Łukasz Jastrubczak
2 grudnia 2017 roku, godz 19.00
Kolonia Artystów, Gdańsk

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR