Rekonstrukcja zdarzenia

2 grudnia odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Jastrubczaka, Rekonstrukcja zdarzenia, na którą składają się filmy dokumentujące działania z przedmiotami i ludźmi, kolekcja slajdów prezentująca rysunki z krajów tzw. trzeciego świata oraz słuchowisko.

Łukasz Jasturbczak „Rekonstrukcja zdarzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Jastrubczak „Rekonstrukcja zdarzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Jastrubczak – artysta sztuk wizualnych. Urodził się w 1984 roku w Zielonej Górze. W latach 2004-2006 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od 2006 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2013 roku został zwycięzcą konkursu Spojrzenia 2013. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Sztuka Jastrubczaka zdaje się niemal w całości wynikać z fascynacji artysty możliwościami budowania światów, jakie daje kino. Język filmu fabularnego próbuje przełożyć na rzeczywistość poza kinem, zainfekować ją fragmentami niedopowiedzianej fabuły. Zawsze wykorzystuje do tego zadziwiająco proste środki i tanie materiały. Już jego projekt 01 w Bytomiu w 2007 roku odnosił się zarówno do suprematyzmu i minimalizmu – kierunków z historii sztuki XX wieku (czerwony sześcian), jak i filmów science-fiction (ścieżka dźwiękowa z filmu Stanleya Kubricka 2001: Odyseja kosmiczna).

TREAP – Cztery czarne postumenty wypełniały przestrzeń galeryjną. Bryły czarnego lodu, które dopełniały postumenty, topiły się, zmieniając swoje położenie względem kubików, modyfikując kształt układu, który reprezentował znaki: =, |, /, _. Wystające z lodu i kubików czarne druty, po kilkugodzinnym procesie topnienia, ustawiły się na sekundę tak, iż z odpowiednich punktów spojrzenia, uformowały napis : TREAP.

Wyścig figur, liter, cyfr i przedmiotów, w dalekiej perspektywie – Przez 5 dni w tygodniu o 8.00 rano w TVP Kultura emitowane były 5 minutowe odcinki programu. Pierwszy epizod prezentował wyścig figur geometrycznych, drugi – wyścig liter, trzeci – wyścig koła i krzyża, czwarty – wyścig cyfr, a piąty – wyścig kuli i jajka. Tylko dzięki zaangażowaniu telewidzów, wyścig mógł się wydarzyć.

Rekonstrukcja Zdarzenia, Łukasz Jastrubczak
2 grudnia 2017 roku, godz 19.00
Kolonia Artystów, Gdańsk

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR