Gaudí oczami Mariny Linares

4 grudnia nakładem wydawnictwa Könemann ukaże się monografia pt. Gaudí autorstwa Mariny Linares. Poświęcona katalońskiemu architektowi książka prezentuje dorobek jego życia, oferując czytelnikowi zapoznanie z jego twórczością poprzez słowo oraz liczne fotografie.

Okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Antonio Gaudí żył w latach od 1852 do 1926 roku. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej oryginalnych architektów na świecie. Jego powszechnie znane budowle zyskały miano światowego dziedzictwa kultury. Charakteryzują je niepowtarzalność konstrukcji oraz niezwykłe bogactwo form i różnorodność barwnych materiałów.

W 216-stronicowym tomie przedstawiono artystyczne osiągnięcia Gaudiego na tle prądów modernistycznych. Dokonał on rewolucji w historii architektury – wbrew tendencji do seryjnej produkcji elementów o prostokątnych zazwyczaj kształtach, Gaudí tworzy niekonwencjonalne projekty wzorowane na naturze – pojedyncze formy aż po najdrobniejsze detale podporządkowane technicznej precyzji.

Książka wydawnictwa Könemann jest częścią wielojęzycznej serii, która powstaje we współpracy z wydawcami z Czech, Słowacji, Rumunii, Grecji. Za polskie tłumaczenie odpowiada Agnieszka Gadzała.

Gaudí Mariny Linares
Premiera: 4 grudnia 2017 roku
Wydawnictwo Könemann

Dodaj komentarz