Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady

29 listopada nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się książka Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady pod redakcją Łukasza Najdera i zespołu dwutygodnik.com.

„Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Przeniesienie życia towarzyskiego i literackiego na Facebooka, hipsterrealizm w kinie polskim, vaporwave, beka jako źródło udręki i uciechy, wysyp memów, gifów i sucharów, moda na bieganie, które zyskało status medytacji w ruchu. Książka opowiada o ostatniej dekadzie. O tym, co ją charakteryzowało i sprawiło, że była tak bogata, radosna i wyjątkowa. Zadaje pytania o to czy faktycznie jest tak wesoło, czy nasze życie jest może wegetacją w kapsułach własnych pokoi, które dzięki internetowi służą nam za wygodną ambasadę mizantropii.

Autorzy: Jakub Banasiak, Jakub Bożek, Olga Drenda, Jakub Dymek, Małgorzata Dziewulska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Mirosław Filiciak, Łukasz Gorczyca, Maciej Jakubowiak, Joanna Krakowska, Zofia Król, Iwona Kurz, Michał Paweł Markowski, Łukasz Najder, Wojciech Nowicki, Agata Pyzik, Bartosz Sadulski, Karol Sienkiewicz, Robert Siewiorek, Sebastian Smoliński, Jakub Socha, Jan Sowa, Stach Szabłowski, Ziemowit Szczerek, Jan Topolski, Konstanty Usenko, Jakub Wencel, Marcin Wicha.

Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady
Premiera: 29 listopada 2017 roku
Wydawnictwo Czarne

Dodaj komentarz