Agata Przyżycka burzy hierarchię

Projekt Nierozłączność Agaty Przyżyckiej ma charakter eksperymentalny. Obejmuje malarstwo i fotografię, które dzięki manipulacjom cyfrowym nabierają nowego kształtu.

Agata Przyżycka, „Nierozłączność”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Przyżycka, „Nierozłączność” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widzialny efekt eksperymentu funkcjonować będzie wyłącznie w przestrzeni cyfrowej. Wystawa jest niejako zaproszeniem do obserwacji projektu, który dostępny będzie wyłącznie jako platforma internetowa. Gest ten ma pokazać, że w dobie digitalizacji wszystkich mediów również formy tradycyjne, takie jak malarstwo olejne czy fotografia, mogą znaleźć punkt styczny z nowoczesną technologią i stworzyć jakościowy naddatek w punkcie ich przecięcia.

Artystka wykonuje śmiałe i swobodne interpretacje. Posługuje się terminami malarstwo i fotografia, niemniej w swojej działalności łączy oba te media. Proponuje bieżący, postmedialny sposób patrzenia na obie formy. Scala wrażliwość percepcji, burzy hierarchię, przy użyciu fotografii odchodzi od dotychczasowych, sztywnych ram postrzegania pracy malarskiej. Tworzy uniwersalny język niosący nowe konteksty i możliwości.

Tytuł wystawy odnosi się do niemożliwej próby dzielenia przestrzeni widzialnej na poszczególne elementy. Całościowe potraktowanie sumy niezliczonej ilości reprezentacji wizualnych umożliwia odnalezienie się we współczesnej ikonosferze.

Agata Przyżycka, Nierozłączność
Kurator: Michał Wiśniewski
Realizacja: Media Division, Michał Erdmann
Muzyka: Adrian Zalewski
Od 28 listopada do 3 grudnia 2017 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz